کمپین بیلبورد برای تبلیغ حجاب و اسلام در سراسر آمریکا
کمپین بیلبورد برای تبلیغ حجاب و اسلام در سراسر آمریکا
گروهی از مسلمانان اقدام به نصب یک بیلبورد در دالاس برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام و حجاب کردند.
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
کد مطلب: 6645
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «kut»،گروهی از مسلمانان اقدام به نصب یک بیلبورد در دالاس برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام و حجاب کردند.
«رومان صدیق» که از برگزارکنندگان این کمپین است در این باره می گوید:شرایط سیاسی کنونی تحت ریاست «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا منجر به افزایش تصورات ذهنی غلط درباره زنان مسلمان شده است.
او امیدوار است که کمپین شش هفته ای بیلبورد،مردم را تشویق به طرح پرسش هایی که در مورد حجاب در ذهن خود دارند،کند.
صدیق که از اعضای «حلقه اسلامی آمریکای شمالی» (ایسنا) است در این باره گفت: در این دوره برای زنان مسلمان بسیار سخت است تا با داشتن پوشیه وارد فضای عمومی بشوند.ما با تبعیض های بسیار گسترده در موسسه های آموزشی،سوپرمارکت ها و فضاهای عمومی مواجه هستیم.»
بر روی این بیلبورد که در بزرگراه شمال غربی دالاس نصب شده است تصویر زنی که دارای حجاب است به نمایش در آمده و زیر آن شماره «۱-۸۰۰» و کلمات احترام،افتخار و قدرت نوشته شده است.
«ایسنا» با همکاری گروه « GainPeace» واقع در شیکاگو این بیلبورد را در دالاس نصب کردند.
دیگر بیلبوردها هم در شهرهای دیگر سراسر آمریکا از جمله «هاستون» و «شیکاگو» نصب شده اند.
هدف از نصب این بیلبوردها نشان دادن این است که حجاب نشانه قدرت است و اینکه زنان در مذاهب دیگر هم به پوشاندن موهای خود توصیه شده اند.
این بیلبوردها تا کنون توجه های زیادی را به خود جلب کرده اند و تماس های زیادی از سوی افراد برای مطرح کردن پرسش هایشان درباره حجاب با گروه های اسلامی گرفته شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان