اسلام‌هراسی زاییده ناآگاهی در جوامع غربی است
اسلام‌هراسی زاییده ناآگاهی در جوامع غربی است
استاد مطالعات دینی و روابط بین المللی دانشگاه 'جرج تاون' آمریکا اظهار داشت: نبود آگاهی در جوامع غربی درباره واقعیت‌های دنیای اسلام و برجسته نمایی بخش کوچک افراط گرا توسط رسانه‌های غربی، باعث بروز اسلام‌هراسی شده است.
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 6531
به گزارش «آرماگدون» ،«جان اسپوزیتو» در نشست تخصصی «اسلام‌هراسی و سیاست‌های جدید آمریکا درباره جهان اسلام» به نقش افراط گرایی در میان گروه های مختلف در به وجود آمدن تروریسم اشاره کرد و گفت این مساله تهدیدی برای همه جوامع است.
وی اظهار داشت: این نکته اغلب فراموش می‌شود که بیشتر قربانی‌های تروریسم مسلمانان هستند با این حال درباره آنان چندان صحبت نمی‌شود.
وی که تاکنون ۵۰ کتاب در حوزه علوم انسانی تالیف کرده است ، اظهار داشت: گروه‌های راست افراطی در اروپا و آمریکا سعی کرده اند تا گروههای تروریستی را به عنوان جریان اصلی اسلام معرفی کنند تا به این ترتیب با منحرف کردن افکار عمومی و تزریق اسلام هراسی، از این موضوع استفاده سیاسی کنند.
استاد دانشگاه «جرج تاون» آمریکا، مسلمانان ساکن کشورهای غربی را از جمله قربانیان رشد اسلام هراسی خواند که رسانه‌های جریان اصلی و برخی از سیاستمداران غربی آن را تبلیغ می‌کنند.
وی درباره نوع خبررسانی رسانه‌های غربی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، اکثر خبرگزاری‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی با غربالگری تنها درباره خشونت‌های جهان اسلام گزارش تهیه می‌کنند که این اقدام سبب رایج شدن باورهای غلط درباره مسلمانان شده و این موضوع بر روند رفتاری سیاستمداران نیز تأثیر گذاشته است.
«اسپوزیتو» همچنین گفت:رفتار ناشی از اسلام هراسی سیاستمداران و دولت‌های غربی باعث سوء استفاده و تقویت اقلیت‌های افراط گرا در جهان اسلام شده است که رویه خطرناکی برای همه جهانیان است.
وی اظهار داشت: نسل‌‌ جوان جوامع مختلف باید با آگاهی و مطالعه مستقل بتوانند در مقابل جریان‌های افراطی مخرب ایستادگی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا