اسلام هراسی تبدیل به اپیدمی شده است
دبیر کل سازمان ملل:
اسلام هراسی تبدیل به اپیدمی شده است
دبیرکل سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به اینکه نفرت و تبعیض علیه مسلمانان تبدیل به یک اپیدمی شده است گفت : همانطور که قرآن کریم به ما یادآوری می کند، ملت ها و قبایل برای شناخت یکدیگر ایجاد شده اند.
دوشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 7040
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «آناتولی»، «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که نفرت و تبعیض علیه مسلمانان تبدیل به یک اپیدمی شده است.
گوترش تعصب به شدت در حال افز ایش ضد مسلمانان را بخشی از یک تغییر گسترده تر در سطح جهاهنی به سوی ملی گرایی و دور از حقوق اقلیت ها توصیف کرد.
دبیر کل سازمان ملل در مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی مبارزه با اسلام هراسی در سازمان ملل گفت : افزایش تعصبات ضد مسلمان قطعا با سایر روندهای ناراحت کننده ای که در سطح جهانی مشاهده می کنیم همخوانی دارد که از این روندها می توان به ملی گرایی، نئونازیسم ، ایجاد نفرت با هدف قرار دادن جمعیت های آسیب پذیر از جمله مسلمانان ، یهودیان ، برخی از جوامع مسیحی اقلیت و همچنین دیگران اشاره کرد.
وی افزود: جوامع اقلیت بخشی از غنای بافت فرهنگی و اجتماعی ما هستند ، با این وجود ما نه تنها شاهد انواع تبعیض بلکه شاهد سیاست هایی هستیک که به دنبال از بین بردن هویت فرهنگی و مذهبی جوامع اقلیت هستند.
گوترش همچنین گفت: همانطور که قرآن کریم به ما یادآوری می کند، ملت ها و قبایل برای شناخت یکدیگر ایجاد شده اند.
دبیر کل سازمان ملل یادآوری کرد که تنوع یک غنا است و نه یک تهدید.
روز جهانی مبارزه با اسلام هراسی که برای اولین بار در سال جاری میلادی برگزار پس از حمله ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به دو مسجد در کریستچرچ واقع در نیوزیلند تعیین شد که در آن ۵۱ نفر کشته و ۴۹ نفر دیگر زخمی شدند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان