گزارشی از خشونت های گسترده علیه مساجد در استرالیا
گزارشی از خشونت های گسترده علیه مساجد در استرالیا
تحقیقات جدید خشونت گسترده علیه مساجد استرالیا را نشان می دهد که به آتش کشیدن،دیوارنوشته های تهدید آمیز و تهدید به مرگ نمازگزاران در میان این خشونت هاست.
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 7038
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « theconversation»، تحقیقات جدید خشونت گسترده علیه مساجد استرالیا را نشان می دهد که به آتش کشیدن،دیوارنوشته های تهدید آمیز و تهدید به مرگ در میان این خشونت هاست.
کمیسیون سلطنتی نیوزلند پس از تحقیق در مورد حمله به مساجد کریستچرچ دریافت که عامل استرالیایی این حملات مدتها درگیر اسلام هراسی خشن و افراط گرایی راست گرایانه بوده و این را با خود به نیوزیلند برده است.
در حقیقت جوامع مسلمان در نیوزیلند سالها تهدید و خشونت از جمله رفتار مشکوک در یکی از مساجد مورد هدف کریستچرچ را گزارش کرده بودند.
در گزارش کمیسیون سلطنتی آمده است: پس از حملات کریستچرچ ما مساجد استرالیا را بررسی کردیم تا میزان حملات ضد مسلمانان را در اینجا بررسی کنیم.
این گزارش می افزاید: تحقیقات ما نشان می دهد که تهدید به اقدامات مشابه ناشی از نفرت همچنان گسترده است. در طول سال ۲۰۲۰ ما در مورد ۷۵ مسجد از پنج ایالت و دو منطقه استرالیا و تجربه آنها از خشونت در پنج سال از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ تحقیق کردیم ؛ حدود نیمی از پاسخ ها از طرف امامان یا متولیان مساجد بود ، ۱۵ ٪ از داوطلبان و ۳۵٪ از سایر اعضای شرکت کننده در نمازهای جماعت بود.
آنچه از همه نگران کننده تر بود این است که بیش از نیمی از مساجد شرکت کننده یا نمازگزاران در آنها (۲/۵۸٪) خشونت هدفمندی را بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ تجربه کرده اند و تهدید به حمله در مواردی که مورد توجه عموم بوده است افزایش داشته است. به عنوان مثال ، مساجدی که در رسانه ها گزارش شده اند (۱۰۰٪) یا مساجدی که مخالفت آنلاین با توسعه آنها وجود داشته است (۸۳٪) داشته اند ، نرخ بالاتری از خوشنت ها را تجربه کرده اند.
انواع خشونت ها علیه مساجد شامل آتش سوزی ، حمله فیزیکی ، دیوار نویسی ، تخریب ، سوء استفاده لفظی و آزار آنلاین آنلاین از جمله تهدید به مرگ بوده است.
تفاوتهای جغرافیایی قابل توجهی نیز در این موارد خشونت وجود داشت. حملات علیه مساجد سیدنی بین سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ علی رغم اینکه مساجد بیشتری دارد نسبت به ملبورن (۷۰٪ از ۱۷ مسجد) و بریزبن (۸۹٪ از ۹ مسجد) نسبتاکمتر (۴۱٪ از ۵۱ مسجد پاسخ دهنده) بوده است.
در پی کشتار کریستچرچ ، نسبت حملات علیه مساجد در ایالت ها و سرزمین های استرالیا در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۹٪ بود اما باز هم این حملات به طور نامتناسبی بین ایالت ها توزیع شد و حملات بیشتری به مساجد در بریزبن و ملبورن انجام شد.
فقط در سال ۲۰۱۹ ، ۳۰٪ از مساجد حمله به صورت دیوار نوشته های تهدید آمیز را تجربه کرده اند و حدود ۱۲٪ یک یا چند حمله آتش سوزی را تجربه کرده اند ، در حالی که یک مسجد شش مورد حمله را در آن سال گزارش کرد.
همچنین برخی از مساجد نیز در استرالیا تخریب شدند و حدود ۳۴٪ از مساجد شركت كننده حداقل یک مورد از این دست را تجربه كردند و سه مسجد چهار تا پنج حادثه را تجربه كردند. نامه های ناشی از نفرت هم توسط ۱۷٪ مساجد دریافت شد.
فراتر از حمله به خود مساجد ، شرکت کنندگان در مساجد نیز به طور مشابه توسط خشونت اسلام هراسی هدف قرار گرفتند. كمتر از ۴۰٪ مساجد در سال ۲۰۱۹ آزار و اذیت كلامی شركت كنندگان را گزارش كردند. علاوه بر اين ۱۷٪ تهديد به خشونت (با يک حمله واقعی فيزيكی) را دريافت كرده بودند در حالی كه ۲۰٪ با اشيا پرتاب شده به نمازگزاران يا مساجد روبرو بودند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان