مبارزه آنلاین ائمه مساجد هلند با داعش
مبارزه آنلاین ائمه مساجد هلند با داعش
گروهی از امامان مساجد هلند برای مقابله با ایدئولوژی‌های افراط‌گرایانه و دور از اسلام داعش، مبارزه آنلاینی را در شبکه‌های اجتماعی آغاز کرده‌‌ند.
پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 2928
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «NL Times»، آن‌ها ضمن معرفی ایدئولوژی‌های افراط‌گرایانه داعش و تقابل آن با آموزه‌های حقیقی دین اسلام، تلاش می‌کند تا از جذب جوانان مسلمان کشورهای غربی به این گروه تروریستی جلوگیری کند.
یاسین الفرقانی، از اعضای مؤسسه ارتباط مسلمانان و دولت هلند (CMO) در این باره گفت: مساجد و سازما‌ن‌های اسلامی این کشور تاکنون تلاش‌های زیادی را برای معرفی جنایات گروه تروریستی داعش و محکومیت آن‌ها انجام داده‌اند.
در تازه‌ترین اقدام، یک پویش (کمپین) جدید در شبکه‌های اجتماعی با مشارکت امامان ۳۸۰ مسجد این کشور علیه دولت به اصطلاح اسلامی شام و عراق در حال راه‌اندازی است.
این پویش شامل بحث و گفت‌وگو در مورد داعش با هدایت امامات جماعت جوان مساجد در شبکه‌های اجتماعی است که با هدف معرفی ماهیت حقیقی این گروه تروریستی در مقابل آموزه‌های حقیقی دین اسلام انجام می‌شود.
به گفته الفرقانی، کمبود دانش و آگاهی در مورد اصول اسلام، دلیل اصلی جذب برخی از جوانان مسلمان در کشورهای غربی به سوی داعش است.
وی افزود: اگر کودکان به درستی آموزش دینی ببینند به سرعت خواهند فهمید که تفکری که خشونت را می‌ستاید، تفکر درستی نیست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا