هشدار گزارشگر ویژه سازمان ملل نسبت به همه گیر شدن اسلام هراسی در جهان
هشدار گزارشگر ویژه سازمان ملل نسبت به همه گیر شدن اسلام هراسی در جهان
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه آزادی مذهب و عقاید ، نگرانی هایی را در مورد رشد اسلام هراسی مطرح کرده و معتقد است که از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سوء ظن به مسلمانان افزایش پیدا کرده و همه گیر شده است.
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 7121
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « barnabasfund»، «احمد شهید» ، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه آزادی مذهب و عقاید ، نگرانی هایی را در مورد رشد اسلام هراسی مطرح کرده و معتقد است که از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سوء ظن به مسلمانان افزایش پیدا کرده و همه گیر شده است.
شهید این نگرانی ها را در گزارش مقابله با اسلام هراسی و نفرت علیه مسلمانان که به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد داده شده است،ابراز داشت.
وی تاکید کرد که نقطه نظرهایی مبنی بر نشان دادن مسلمانان به عنوان تهدید وجود دارد و این دیدگاه ها اقدامات تبعیض آمیز،خشونت و دشمنی علیه مسلمانان را بیشتر می کند.
گزارشگر وِیژه سازمان ملل افزود: من شدیدا دولت ها را تشویق می کنم تا همه اقدامات لازم را برای مبارزه با انواع تبعیض مستقیم و غیرمستقیم علیه مسلمانان انجام دهند و هر گونه حمایت از نفرت مذهبی را که باعث ایجاد خشونت می شود، منع کنند.
گزارشی در مورد نفرت و تبعیض علیه مسلمانان که توسط کمیته حقوق بشر اسلامی انگلستان در نوامبر ۲۰۲۰ به گزارشگر ویژه سازمان ملل ارسال شده بود ، پیشنهاداتی در مورد اقدامات مورد نیاز برای مقابله با اسلام هراسی ارائه کرد.
کمیته حقوق بشر اسلامی انگلیس همچنین پیشنهاد کرده است که یک برنامه درسی اسلامی در کنار برنامه درسی اصلی برای شهروندان به منظور احقاق حقوق مسلمانان در جنبه های مذهبی و فرهنگی تدریس شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان