اهانت به ساحت قرآن کریم در نروژ
اهانت به ساحت قرآن کریم در نروژ
وزارت امور خارجه ترکیه هتک حرمت به ساحت قرآن کریم در نروژ را محکوم کرد.
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 6852
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ترک پرس، به دنبال هتک حرمت به قرآن کریم در نروژ، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای، هتک حرمت گروه تندروی ضد اسلامی «اسلامی سازی نروژ را متوقف کنید» به قرآن کریم در شهر کریستیان ساند را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: باید از اقدامات مشابه جلوگیری شوند و عاملان این اهانت به دادگاه ارجاع داده شوند.
وزارت امور خارجه در این بیانیه آورده است که این هتک حرمت ها و حملات تنها مسلمانان را دربرنمی گیرد، بلکه تهدیدی برای همه بشریت است.
وزارت امور خارجه ترکیه با ابراز نگرانی شدید نسبت به اقدامات تبعیض آمیز ضد مسلمانان و اسلام ستیزی در کشورهای اروپای غربی از محافل بین المللی خواست تا برای جلوگیری از دشمنی با اسلام تلاش کنند.
این بیانیه بر اهمیت اجرای قطعنامه سازمان ملل درباره مبارزه با تروریسم و مبارزه با اقدامات خشونت بار از سوی کشورهای عضو تاکید و اعلام کرد: ترکیه همچنان تلاش های بین المللی برای مبارزه با تروریسم و خشونت را رهبری می کند.
در تظاهرات روز شنبه (۲۵ آبان ۱۳۹۸) اعضای گروه تندروی «اسلامی سازی نروژ را متوقف کنید» در کریستیان ساند، «آرنی تومر» رئیس این گروه قصد داشت تا نسخه ای از قرآن کریم را بسوزند، اما با مداخله نیروهای پلیس، این اقدام نافرجام ماند؛ اما تومر در اقدام موهنی دیگر، نسخه قرآن کریم را به سطل زباله انداخت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان