تلاش مسلمانان برای کاهش اسلام هراسی در آستانه انتخابات عمومی ۲۰۲۱ هند
تلاش مسلمانان برای کاهش اسلام هراسی در آستانه انتخابات عمومی ۲۰۲۱ هند
اتحادیه مسلمانان هندکمپینی را برای مقابله با اسلام هراسی در کرالا در آستانه انتخابات عمومی که قرار است که قرار است در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار شود راه اندازی کرده است.
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 7013
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «thehindu»،اتحادیه مسلمانان هند (IUML) کمپینی را برای مقابله با اسلام هراسی در کرالا راه اندازی کرده است.
در راستای این اقدام «پی.کی .کانهالکوتی»،دبیر کل اتحادیه مسلمانان هند با کاردینال «باسلیو کلیمیس»،اسقف اعظم کلیسای کاتولیک « Syro-Malankara» دیدار کرد.
اتحادیه مسلمانان هند بر این اعتقاد است که حزب کمونیست هند (مارکسیست) و حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) وقتی خواستار گسترش اسلام هراسی برای جلب آرا هندوها و مسیحیان از جبهه متحد دموکراتیک هستن در یک جبهه قرار گرفته اند.
این در حالی است که انتخابات عمومی در هند نزدیک است و قرار است در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار شود.
این احزاب تمایل دارند کانال های ارتباطی قوی را که به طور سنتی با فرقه های مسیحی و سازمانهای اجتماعی هندو برقرار کرده بودند دوباره باز کنند و بهترین راه را توافق و اتحاد برای گسترش اسلام هراسی در آستانه انتخابات می دانند.
این در حالی است که اتحادیه مسلمانان هند نیز در حال حاضر با چند سازمان توافق کرده است تا شاید بتواند شرایطی را به سود مسلمانان در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۱ ایجاد کند.
حزب «بهاراتیا جاناتا» و گروه های هندوی حامی در پی آن هستند که هند را تبدیل به کشوری با تفوق هندو کنند.
این هندوها بودند که به حزب «بهاراتیا جاناتا» کمک کردند تا در انتخابات عمومی ۲۰۱۴ میلادی ۲۸۲ کرسی پارلمان را کسب کرده و در دهلی نو به قدرت برسد.
«نارندرا مودی»،نخست وزیر هند پس از پیروزی در انتخابات قول داد که تغییراتی برای رشد اقتصادی،توسعه بخش روستایی و فرصت های شغلی برای جوانان در کشور به وجود بیاورد اما حالا حزب متبوع او متهم به شعله ور کردن آتش خشونت علیه گروه های اقلیت به ویژه مسلمانان است.
Share/Save/Bookmark