نخست‌وزير استراليا فراخوان سياستمدار اسلام‌ستيز را محكوم كرد
نخست‌وزير استراليا فراخوان سياستمدار اسلام‌ستيز را محكوم كرد
«مالكوم ترنبول»، نخست‌وزير استراليا و ساير وزرای اين كشور پيشنهاد «پالين هانسون»، سياستمدار اسلام‌ستيز و رهبر حزب «يك ملت» استراليا مبنی بر «منع ورود مسلمانان» را محكوم كردند.
جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 5511
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «Sydney Morning Herald»، پالين هانسون در پی حمله تروريستی چهارشنبه شب در مقابل پارلمان لندن كه منجر به كشته و زخمي شدن مردم شد و داعش مسئوليت آن را بر عهده گرفت، با انتشار ويدئويی خواستار «منع ورود مسلمانان» شد.
در اين ويدئو هانسون با در دست گرفتن كاغذی، هشتگي را كه با عنوان «برای منع مسلمانان دعا كنيد» در فضاي مجازي ايجاد كرده نشان مي‌دهد و مي‌گويد: اين راه حل من براي اين مشكل است. آنان را منع كنيد تا تصميم بگيريم با اين مشكلات چه كنيم.
پس از حادثه تروريستي لندن، مردم با ايجاد هشتگ «براي لندن دعا كنيد» (#PrayForLondon) در شبكه‌های اجتماعی احساسات خود را نسبت به اين حادثه نشان داده و با قربانيان همدردی مي‌كنند.
هانسون با تغيير دادن اين هشتگ در راستای سياست‌های اسلام‌ستيزانه خود، در اين ويدئو می گويد: «برای منع مسلمانان دعا كنيد» (#Pray۴MuslimBan) هشتگ پيشنهادی من است و منع آن‌ها راه‌حل اين مشكل است.
مالكوم ترنبول، نخست‌وزير استراليا به شديدترين لحن ممكن اقدام هانسون را محكوم و سياست‌های او را خطرناك و تحريك‌كننده احساسات منفی عليه مسلمانان خواند.
وي تأكيد كرد: اينگونه اقدامات و تحريك نفرت عليه مسلمانان، هدف گروه‌های تروريستی مانند داعش است. اگر مشكل تروريسم است، چنين سياست‌هايی فقط شرايط را بدتر می كنند.
ترنبول گفت: ايجاد نفرت عليه هر بخشی از جامعه خطرناك است و احترام متقابلی را كه در جامعه ما ميان افراد وجود دارد از بين می برد. اگر مسلمانان استراليا يا همه مسلمانان را مسئول جنايات داعش معرفی كنيد، دقيقاً همان كاری را می كنيد كه اين تروريست‌ها می خواهند. اين يك استراتژی كلاسيك است كه همواره از سوی امثال آن‌ها مورد استفاده قرار می گيرد.
ديگر وزرا و سياستمداران استراليا نيز در پيام‌هايی اقدام پالين هانسون را محكوم كردند.
در حمله تروریستی چهارشنبه شب در خیابان وست‌مینستر در روبروی پارلمان انگلیس ۴ تن کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند. در این حمله همچنین عامل حمله تروریستی توسط ماموران انتظامی کشته شد.
گروه تروریستی داعش مسئولیت اين حمله تروريستي را بر عهده گرفت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا