درباره اسلام‌ستیزی اعضای حزب حاکم انگلیس تحقیق می‌شود
درباره اسلام‌ستیزی اعضای حزب حاکم انگلیس تحقیق می‌شود
با وجود شواهد گسترده در خصوص اسلام‌هراسی در حزب محافظه‌کار انگلیس، معاون این حزب مدعی شد حزب متبوعش موضعی سرسخت در قبال سخنان یا رفتارهای نامناسب دارد.
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب: 6790
به گزارش «آرماگدون» ،«جیمز کلورلی» معاون حزب محافظه‌کار انگلیس بر ادعای برنامه‌ریزی برای انجام تحقیقی در زمینه وجود اسلام‌هراسی در میان مقامات حزب محافظه‌کار، پافشاری کرد.
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، کلورلی روز یکشنبه اصرار کرد «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس به قولی که در خلال کمپین انتخاباتی خود داد عمل خواهد کرد و تحقیقی رسمی درباره وجود اسلام‌هراسی در میان مقامات حزب حاکم محافظه‌کار انجام خواهد داد.
علاوه بر او تعدادی دیگر از کاندیدهای انتخابات رهبری حزب محافظه‌کار نیز در پی گزارش‌هایی مبنی بر اظهارات ضداسلامی برخی اعضای این حزب، خود را متعهد به انجام تحقیق دانستند.
این تحقیق اولین بار توسط «ساجد جاوید» مطرح شد که اکنون به عنوان وزیر خزانه‌داری دولت انگلیس منسوب شده است.
کلورلی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اسکای نیوز» اعلام کرد این تحقیق حتماً انجام می‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا همان‌طور که جانسون وعده داد این تحقیق نژادپرستی را هم در بر خواهد گرفت یا خیر، گفت: «یکی از چیزهایی که باید به آن دست یابیم تعریف آن است».
وی افزود: «به طور اخص، در این زمینه ما از تعریف رسمی اسلام‌هراسی مدد می‌گیریم. ما همواره در قبال هرکس که با رفتار نامناسب، ورای مرزها گام بگذارد، به‌صورت قاطع برخورد می‌کنیم».
وی همچنین نسبت به نظرسنجی که پیش‌تر برگزار شده بود و نشان می‌داد درصد قابل توجهی از محافظه‌کاران دیدگاهی منفی نسبت به اسلام دارند، تشکیک کرد.
طبق این نظرسنجی که توسط مؤسسه افکارسنجی «یوگاو»انجام شد حدود ۵۴ درصد از اعضای حزب محافظه‌کار باور دارند اسلام «به‌طور کلی تهدیدی برای سبک زندگی بریتانیایی محسوب می‌شود» و ۶۰ درصد نیز معتقدند اسلام «به‌طور کلی تهدیدی برای تمدن غربی محسوب می‌شود».
با این‌حال کلورلی گفت: «ما همواره با افرادی که چیزهای نامناسبی می‌گویند یا رفتار نامناسب دارند مرزی مستحکم داریم. ما همواره اینطور خواهیم بود».
Share/Save/Bookmark
مرجع : مشرق