تفرقه میان مسیحیت و اسلام با پروژه مسجد هراسی در فرانسه
تفرقه میان مسیحیت و اسلام با پروژه مسجد هراسی در فرانسه
مسجد هراسی در فرانسه با کشیدن صلیب بر روی دیوارهای مساجد حربه ای سوی رادیکا ها آزار و اذیت مسلمانان و ایجاد تفرقه میان پیروان اسلام و مسیحیت شده است.
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 7141
به گزارش «آرماگدون» ، مساجد فرانسه در میانه خرابکاری ها و اقدامات ناشی از نفرت اسلام هراسانه رادیکال ها که روز به روز تعداد آنها بیشتر می شود، هدف قرار گرفته اند.
بر اساس گزارش های دریافت شده، فرانسه در این روزها شاهد افزایش نگران کننده اقدامات اسلام هراسانه علیه مساجد در سراسر این کشور است.
خبرگزاری فرانسوی « EST Republican » گزارش داد که دو مسجد در بزانسون در طول در طول دو شابه روز در هفته گذشته هدف حمله قرار گرفته اند.
مهاجمان از رنگ قرمز برای کشیدن صلیب های بر روی دیوارهای مساجد استفاده کردند.
این خبرگزاری گفته است که خرابکاران ناشناس برخی خودروهای پارک شده در نزدیکی مساجد را نیز هدف قرار دادند.
طاهر بلحاجی، سخنگوی مسجد سنت کلود، این اقدامات اسلام هراسانه را محکوم کرد و گفت که این اقدامات باعث نگرانی جامعه مسلمانان می شود.
وی افزود: ما در حال حاضر از طریق برخی رسانه ها و برخی سیاستمداران که درباره دین ما بحث می کنند، هر چیزی درباره اسلام می شنویم و شاهد هستیم که آنها ترس را در جامعه مسلمانان تزریق می کنند.
چندین مسجد در هفته ها و ماه های اخیر شاهد اقدامات اسلام هراسانه مشابه بوده اند.
سال ها از ظهور پدیده اسلام هراسی در جهان به ویژه در کشورهای اروپایی و آمریکایی می گذرد و ایجاد ترس از اسلام و مسلمانان به ویژه بعد از حملات ۱۱ سپتامبر به واسطه سیاست هایی که غربی ها در پیش گرفتند به شدت افزایش پیدا کرد.
اما در سال های گذشته به ویژه در یک سال اخیر کشورهای آمریکایی و اروپایی عزم خود را جزم کرده اند که تا آنجا که می توانند بر طبل مسجد هراسی بکوبند و به این ترتیب مسجد هراسی هم در کنار اسلام هراسی تبدیل به حربه ای برای آزار و اذیت مسلمانان و راهی برای از بین بردن هویت اسلامی در غرب شده است.
اکنون کار به جایی رسیده که دیگر نه تنها مسلمانان بلکه مساجد که مکان های مقدسی برای مسلمانان به شمار می آیند نیز به راحتی مورد هتک حرمت قرار می گیرند، به آتش کشیده می شوند،تخریب می شوند،تعطیل می شوند و خلاصه از هر طریق ممکن مورد حمله واقع می شوند به گونه ای که مسجدهراسی و اسلام هراسی تبدیل به امری عادی و بدیهی در کشورهایی شده است که داعیه دار دموکراسی و آزادی در جهان هستند.
فرانسه که در چند وقت اخیربه بهانه مقابله با تروریسم اسلام هراسی را به شدت گسترش داده حالا اعلام کرده است که سرکوب همه مراکز رادیکال را آغاز می کند و این بهانه ای برای بازجویی از مساجد و سرکوب آنها در این کشور شده است.
دولت فرانسه در اقدامی عجیب حداقل ۷۶ مسجد را با ادعای اینکه آنها تهدید کننده امنیت و ارزش های فرانسه هستند مورد تحقیق قرار داد و آنها را به تعطیلی کشاند.
همچنین دولت در حال جستجوی منابع تامین بودجه مساجد و و پیش زمینه های ائمه جماعات است تا آنها را افرادی افراط گرا و رادیکال جلوه دهند.
فرانسه بیشترین جمعیت مسلمانان اروپا را در خود جای داده است و اگرچه حداقل ۸٪ از جمعیت فرانسه از اسلام پیروی می کنند، اما در سالهای اخیر بسیاری از مسلمانان فرانسه اغلب به دست داشتن با افراط گرایان متهم شده اند.
اکنون فعالیت های ضد مساجد در فرانسه گسترش پیدا کرده و سرکوب مساجد از سوی دولت موجب شده است تا مسلمانان در کشوری که در آن زندگی می کنند احساس بیگانگی کنند.
به گفته تحلیلگران اگرچه مقابله با افراط گرایی در همه جای دنیا نیازمند تصمیم های جدی و قاطعانه است اما تلاش برای ریشه کن کردن افراط گرایی حتی اگر از سوی عده معدودی باشد که نام اسلام را خدشه دار کرده اند نباید با اسلام هراسی و مسجد هراسی اشتباه گرفته شود.
متاسفانه فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی سرعت مقابله با آنچه نام آن را افراط گرایان اسلامی نامیده اند افزایش داده اند و این وضعیت فشار بر جامعه مسلمانان را افزایش داده است.
در حقیقت مقابله با افراط گرایان اسلامی در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی ناشی از نفرتی است که آنها سال هاست از اسلام و مسلمانان دارند و حالا راه پراکنده کردن این نفرت را پیدا کرده اند .
مسلمانان در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی در حال پس دادن تاوان اقدامات سخت ضد تروریستی در این کشورها هستند که در حقیقت نه مقابله با تروریسم بلکه ترویج بیشتر اسلام هراسی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان