«عبدالله زکری»، مسئول دیده بان مقابله با اسلام هراسی فرانسه
«عبدالله زکری»، مسئول دیده بان مقابله با اسلام هراسی فرانسه
 
از سوی مسئول دیده بان اسلام هراسی فرانسه:
محکومیت آتش سوزی مسجد«لیون» فرانسه
«عبدالله زکری»، مسئول دیده بان اسلام هراسی فرانسه آتش سوزی عمدی مسجدی در شهر «لیون» را محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان این آتش سوزی شد.
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 6960
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «المساء»، «عبدالله زکری»، مسئول دیده بان مقابله با اسلام هراسی فرانسه اقدام یکی از عناصر افراطی در آتش کشیدن مسجدی در «لیون» را محکوم کرد و گفت: اسلام هراسی که مسلمانان را در فرانسه هدف قرار می دهد به شکل غیر مسئولانه ای در حال تکرار است.
وی افزود: این فرد خرابکار قصد آتش کشیدن دو مکان در مسجد را داشت که موفق به این کار نشد و با آتش کشیدن یک بخش از مسجد، آتش مهار شد و تحقیقات درباره این اقدام بزدلانه آغاز شده است.
عبدالله زکری اظهار کرد: برای نخستین بار نیست که اماکن عبادی در فرانسه هدف حمله قرار می گیرند، پیش از این نیز عناصر افراطی به مسجد شهر «آگن» حمله کرده و تصویر صلیب شکسته بر دیوارهای آن کشیدند.
مسئول دیده بان مقابله با اسلام هراسی فرانسه در ادامه یادآور شد: این اقدام خرابکارانه را به وزیر کشور ابلاغ کردم. وزیر کشور آتش سوزی مسجد را محکوم کرد و متعهد شد که پیگیر بازداشت عاملان این آتش سوزی است.
گفتنی است، موج اسلام هراسی و تهدیدهای ناشی از رشد راست گرایی افراطی در فرانسه، نگرانی های مسلمانان این کشور را افزایش داده است.
Share/Save/Bookmark