رشد اسلام‌ستیزی در سایه سکوت مقامات فرانسه
رشد اسلام‌ستیزی در سایه سکوت مقامات فرانسه
برخی از کارشناسان، سکوت مقامات دولتی فرانسه در قبال حمله به مساجد و عبادتگاه‌‌ها را یکی از عوامل گسترش اقدامات اسلام‌ستیزانه در این کشور می‌دانند.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 5242
به گزارش «آرماگدون» ، به از Dünya Bülteni، فرانسه یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر موج اسلام‌هراسی در آن رشد فزاینده‌ای را داشته است.
کارشناسان مسائل اجتماعی فرانسه بر این عقید‌ه‌اند که عوامل زیادی در گسترش اسلام‌هراسی و به‌ویژه حمله به مساجد و عبادتگاه‌ها در این کشور نقش داشته است.
آنان یکی از این عوامل را رسانه‌های فرانسه می‌‌دانند که با رویکردی نادرست حمله به مراکز اسلامی را امری عادی جلوه می‌دهند.
از دیدگاه کارشناسان مسائل اجتماعی فرانسه، عامل دیگری که بیشتر از رسا‌نه‌ها در گسترش اسلامی‌هراسی نقش دارد، سکوت مقامات دولتی در قبال حمله به مساجد در این کشور است.
«کوثر دیلک»، گزارشگر دیده‌بان نژادپرستی و اسلام‌هراسی فرانسه،  طی سخنانی با انتقاد از سکوت مقامات دولتی این کشور در برابر حمله به مسلمانان، گفت: مقامات فرانسوی در حالی که باید این اقدامات را محکوم کنند، هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند؛ آنان به گو‌نه‌ای رفتار می‌کنند که انگار برای مسلمانان هیچ اهمیتی قائل نیستند.
«مروان محمد»، سخنگوی انجمن مبارزه با اسلام‌هراسی فرانسه نیز طی سخنانی در این خصوص اظهار کرد: شهرداری‌ها و نهادهای ملی هیچ یک در قبال به آتش کشیدن مسجدی در فرانسه واکنشی از خود نشان ندادند.
«ماروئوانه زکی»، مسئول جنبش ضدنژادپرستی فرانسه نیز با اشاره به ضرورت بررسی حمله به مساجد و عبادتگاه‌های این کشور به عنوان یک اقدام نژادپرستانه، گفت: در برابر حمله به مساجد ما شاهد اتخاذ یک سیاست کورکورانه هستیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا