سهل انگاری دانشگاه های انگلیس در مقابله با اسلام هراسی و تبعیض علیه مسلمانان
سهل انگاری دانشگاه های انگلیس در مقابله با اسلام هراسی و تبعیض علیه مسلمانان
طبق گزارش منتشر شده از سوی مرکز «برابری و فراگیری لندن» ، دانشگاه های انگلیس در شناخت و هرگونه اقدام قاطع در برابر اسلام هراسی موفق نیستند.
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 7024
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « trtworld»، طبق گزارش منتشر شده از سوی مرکز «برابری و فراگیری لندن» ، دانشگاه های انگلیس در شناخت و هرگونه اقدام قاطع در برابر اسلام هراسی موفق نیستند.
بر اساس این گزارش ،دانشگاه های انگلیس در تایید گسترش اسلام هراسی در محوطه های دانشگاهی کوتاهی می کنند و در تلاش برای مقابله با تبعیض علیه دانشجویان مسلمان کم کاری کرده اند.
در نوامبر سال ۲۰۲۰ «London Met» انگلیس اولین دانشگاهی بود که تعریف عملی اسلام هراسی را که توسط «گروه پارلمانی همه احزاب » (APPG) در مورد مسلمانان انگلیس در سال ۲۰۱۸ پس از دو سال مشاوره تهیه شده بود،تصویب کرد.
«گروه پارلمانی همه احزاب » اسلام هراسی را نوعی تعصب تعریف می کند که ریشه در نژادپرستی دارد و نوعی نژاد پرستی است که اصطلاح «مسلمان بودن» را هدف قرار می دهد.
«سوفیا اکل» ، رهبر عدالت نژادی در مرکز برابری و شمولیت لندن و نویسنده این گزارش به «TRT World» گفت: اسلام هراسی در جامعه انگلیس فراگیر است و موسسه ها و مراکز آموزش عالی آن نیز از این قاعده مثتثنی نیستند.
وی در این باره گفت: تحقیقات من به تجربیات دانشجویان و کارمندان مسلمان می پردازد و موانعی را که مسلمانان در آموزش عالی با آن روبرو هستند مورد بررسی قرار داده است.
آکل افزود: ما امیدواریم که این گزارش ماهیت بد اسلام هراسی در آموزش عالی انگلیس از جمله نحوه عملکرد و تجلی آن و همچنین تاثیر آن بر محیط روانی-اجتماعی را روشن کند.
وی همچنین گفت:ما روسای دانشگاه ها را تشویق می کنیم تا تغییرات قاطعی ایجاد کنند که با نژادپرستی در همه اشکال از جمله اسلام هراسی مقابله کند.
Share/Save/Bookmark