چالش های مسلمانان کره جنوبی برای ساخت مسجد
چالش های مسلمانان کره جنوبی برای ساخت مسجد
مسلمانان کره جنوبی به دلیل اعتراض و شکایت گروهی از فعالان ضد اسلامی در این کشور با مشکل ساخت مسجد مواجه هستند.
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب: 7114
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «پرس تی وی»، کره جنوبی در روابط خود با جمعیت خارجی چالش های مختلفی دارد و در همین راستا مسلمانان در این کشور با مشکل ساخت مسجد مواجه هستند.
فعالان ضد اسلامی و برخی از ساکنان محلی در «دئگو » کره جنوبی به ساخت قانونی مسجد در این کشور اعتراض دارند. آنها علاوه بر آزار و اذیت مسلمانان محلی ، دسترسی به ساخت و ساز را مسدود کرده و طوماری آنلاین ایجاد کرده و نفرت از اسلام هراسی را گسترش می دهند.
«معاذ رزاق» ، دکترای رشته علوم محاسبات می گوید حتی یک مکان مناسب برای ۱۵۰ دانشجوی مسلمان که در آنجا نماز بخوانند،وجود ندارد.
این در حالی است که طراحی و ساخت یک مسجد در «دئگو » مجوزهای لازم را دریافت کرده بود ، اما پس از شکایت گروهی از فعالان ضد اسلامی ساخت و سازاین مسجد متوقف شد.
پس از شکایت مسلمانان تعلیق ساخت این مسجد تعلیق به دستور دادگاه برداشته شد اما این مسئله اعتراضات گسترده ای را در پی داشت و در نهایت باردیگر ساخت مسجد به حالت تعلیق در آمد.
معترضان ضد ساخت مسجد با ترس از اسلامی شدن کشور حتی از پوشش مسلمانان شکایت کردند.
در کره جنوبی از زمان ظهور اسلام ، جمعیت مسلمانان به‌طور یکنواخت کمی بعد از جنگ کره در حال افزایش بوده‌ است. جامعه مسلمانان در اطراف سئول متمرکز شده‌اند یعنی جایی که در سال ۱۹۷۶ بزرگترین مسجد قرن بیستم با استفاده از سرمایه هیئت اسلامی مالزی و دیگر کشورهای اسلامی ساخته شد.
در حال حاضر بیشتر از ۳۵ هزار مسلمان در کره جنوبی زندگی می کنند که بیشتر آنها مالزیایی تبار هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی