عذرخواهی رهبر هنگ‌کنگ به خاطر اهانت به مسجد
عذرخواهی رهبر هنگ‌کنگ به خاطر اهانت به مسجد
رهبر هنگ‌‌کنگ به خاطر اهانت پلیس به مسجدی در این شهر در جریان اعتراضات روز گذشته عذرخواهی کرد.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 6818
به گزارش «آرماگدون» ، در پی اهانت پلیس هنگ‌کنگ به مسجدی در این شهر در جریان برخورد با معترضان، «کری لم»، رهبر هنگ‌کنگ، امروز (دوشنبه) از مسلمانان عذرخواهی کرد.
در جریان اعتراضات و درگیری‌های روز یکشنبه، پلیس از ماشین‌های آب‌پاش حاوی یک مایع آبی‌رنگ برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد. وقتی تعدادی از معترضان در حال فرار از جلوی مسجد بودند ماشین آب‌پاش پلیس، ورودی و پله‌های این مسجد را هدف قرار داد. در جریان این اقدام تعدادی از مسلمانان برای ادای نماز ظهر در مسجد حاضر بودند.
این مسجد مهمترین مرکز عبادی مسلمانان هنگ‌کنگ به شمار می‌رود. یکی از سخنگویان رهبر هنگ‌کنگ اعلام کرد که خانم لم پیش از سفر به ژاپن از مسجد کولون دیدن کرد. وی در حالی که شال بر سر داشت، به این مسجد رفت و به خاطر این اقدام پلیس از رهبران مسلمان عذرخواهی کرد.
«محمد ارشد»، امام جماعت این مسجد، عذرخواهی لم را پذیرفت و اعلام کرد که جامعه مسلمانان هنگ‌کنگ امیدوارند در صلح به زندگی خود در این شهر ادامه دهند.
پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: این مسجد به طور اتفاقی هدف قرار گرفته و مقامات پلیس به آزادی دینی پایبند هستند و تلاش می‌کنند از همه مکان‌های عبادی محافظت کنند.
تخمین زده می‌شود که۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار مسلمان در هنگ‌کنگ سکونت دارند. بسیاری از آنها را مهاجرانی از کشورهایی مانند پاکستان، هند، مالزی و اندونزی تشکیل می‌دهند و جمعیت مسلمانان چینی‌تبار نیز حدود ۴۰ هزار نفر است.
یادآور می‌شود هنگ کنگ پنج مسجد دائمی و یک مسجد موقت دارد. همچنین ده‌ها مدرسه اسلامی نیز در آنجا وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : رویترز