افزایش مشکلات مربوط به دینداری مسلمانان فرانسه در محل کار
افزایش مشکلات مربوط به دینداری مسلمانان فرانسه در محل کار
تقریبا یک چهارم مدیران در فرانسه با مشکل دین در محل کار مانند تقاضای مرخصی برای حضور در مراسم جشن یا داشتن نشانه‌های دینی مثل حجاب روبرو هستند و این مسئله نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
پنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: 3514
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی AFP، بر اساس مطالعات مؤسسه Randstad و دیدبان وقایع مذهبی در بنگاه‌ها(OFRE) که برای سومین سال پیاپی انجام شده، ۲۳ درصد صاحبان بنگاه‌ها در فرانسه اعلام کردند به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه شاهد مسائل مذهبی در بنگاه‌ خود هستند، در حالی که در سال ۲۰۱۴ این موارد تنها ۱۲ درصد را شامل می‌شد.
به عقیده انجام‌دهندگان این مطالعه این نتیجه نشان از عادی شدن این مسائل در بنگاه‌ها دارد و کارکنان آن‌ها کمتر از قبل در اعلام درخواست‌های خود نسبت به اعمال مذهبی و اعتقادی از خود تردید نشان می‌دهند.
به‌طور کلی نیمی از صاحبان بنگاه‌ها با این مسائل روبرو هستند. تقاضای مرخصی برای شرکت در مراسم مذهبی(۱۹ درصد)، داشتن نشانه‌های مذهبی(صلیب، روسری، عمامه و ...) ۱۷ درصد و درخواست برای تنظیم ساعت(۱۲درصد) مواردی است که توسط بنگاه‌داران مطرح شده است.
مواردی چون تقاضای وقت نماز در زمان استراحت، تقاضای وقت نماز در طول زمان کار، امتناع از کار کردن با خانم‌ها و تبلیغ کمتر کمتر گزارش شده است.
تهیه‌کنندگان این مطالعه می‌گویند، این مسائل فضای کار را به هم نمی‌زند چون ۹۴ درصد از این موارد موجب مشاجره نمی‌شوند.
موارد مشکل‌آفرین به اتهامات نژادپرستی و یا قانونی‌بودن اقدام بنگاه و یا مدیر آن در محدودکردن اعمال دینی مربوط می‌شود.
Share/Save/Bookmark