اپیدمی خاموش خشونت علیه زنان مسلمان سیاه پوست در کانادا
اپیدمی خاموش خشونت علیه زنان مسلمان سیاه پوست در کانادا
آمار منتشر شده در سال گذشته افزایش ۹۲ درصدی جنایات ناشی از نفرت علیه جمعیت سیاهپوست مسلمان در کانادا را نشان می دهد.
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب: 7098
به گزارش «آرماگدون» به نقل از « refinery۲۹»، در دسامبر گذشته یک مادر و دختر سیاه پوست با حجاب در اتومبیل خود در خارج از مرکز خرید ادمونتون مورد حمله در نتیجه جنایت ناشی از نفرت نژادی و مذهبی قرار گرفتند و این تنها یک نمونه از رویدادهای ناشی از نرفت علیه زنان مسلمان در کانادا است که هیچ کس توجهی به آنها نمی کند.
از آن زمان تا کنون این گونه خشونت ها به مقدار زیادی افزایش پیدا کرده است. در هشت ماه گذشته زنان مسلمان در سراسر آلبرتا مورد تعرض ، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته اند.
با وجوئد اینکه خشونت جنسیتی در سطح ملی توجه زیادی را در کانادا به خود جلب کرده است اما یک اپیدمی خاموش سوءاستفاده هنوز مورد توجه قرار نگرفته است و آن خشونت علیه زنان مسلمان سیاه پوست است.
گفتنی است که اکثر زنان قربانی یعنی حداقل ۱۰ مورد از ۱۴ حمله گزارش شده ، سیاهپوست بوده و زنان مسلمان با حجاب بوده اند.
آمار منتشر شده در سال گذشته افزایش ۹۲ درصدی جنایات ناشی از نفرت علیه جمعیت سیاهپوست مسلمان در کانادا را گزارش کرده است.
انتقادهای بیشتر مردم در مورد اسلام هراسی ضد سیاه پوستان به صورت آنلاین و در زندگی واقعی در کانادا میزان گزارش دهی در این زمینه را افزایش داده است.
همچنین بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ، نفرت علیه مسلمانان در سطح جهانی به یک اپیدمی شده است و با این حال هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند یا کاری در مورد آن انجام نمی دهد.
درک این سطح از خشونت مستلزم رسیدگی به سالها غفلت و جهل نسبت به اسلام هراسی ضد سیاه پوستان از سوی افراد ذی نفع است.
رسانه ها ، دولت ها و سازمان های فمینیستی که مدعی حمایت از خشونت های جنسیتی هستند هنوز تشخیص نداده اند که جنایات ناشی از نفرت علیه زنان مسلمان سیاه پوست نوعی خشونت جنسیتی است و باید کاری برای مقابله با آن انجام شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان