راه اندازی «کمپین مربع سبز» برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک
راه اندازی «کمپین مربع سبز» برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک
شورای ملی مسلمانان کانادا، برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک و حمایت از قربانیان و خانواده های آنها ، کمپین مربع سبز را راه اندازی کرد.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 6883
به گزارش «آرماگدون» به نقل از muslimlink، شورای ملی مسلمانان کانادا، برای افزایش آگاهی درباره حمله به مساجد کبک و حمایت از قربانیان و خانواده های آنها ، کمپین مربع سبز را راه اندازی کرد.
سه سال پیش در ۲۹ ژانویه یک نژادپرست اسلام هراس به مرکز فرهنگی اسلامی کبک وارد شد و با شلیک مستقیم به سوی نمازگزاران ۶ تن را به قتل رساند و عده دیگری را مجروح کرد. در ۲۹ ژانویه ، ۱۷ کودک بدون پدر ماندند ، که بسیاری از آنها هنوز از آسیب های آن روز رنج می برند.
در ۲۹ ژانویه ، شش خواهر ما مجبور شدند با واقعیت بی همسری دست و پنجه نرم کنند و عشق های زندگی خود را در معرض خشونت غیرقابل تصور اسلام هراسی از دست بدهند.
متأسفانه ، فاجعه به همین جا ختم نشده است. بسیاری از خانواده ها زندگی خود را با درآمد کمتر از ۹۰۰ دلار در ماه ادامه می دهند. برخی از بازماندگان از مشکلات شدید سلامت روان رنج می برند.
مصطفی فاروق مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا گفت: ما با همکاری با مساجد شهر کبک و کمک های اسلامی کانادا ، کمپینی را راه اندازی کرده ایم تا مراقب برادران و خواهران خود باشیم ، که برخی از آنها تنها نان آور خود را در یک عمل بی معنی ترس ، خشونت و اسلام هراسی از دست داده اند.
وی با اشاره به کمپین مربع سبز گفت: ما از همه کانادایی ها و همه مسلمانان کانادایی می خواهیم که از ۲۷ ژانویه تا ۲۹ ژانویه یک مربع سبز بپوشند.
کمپین مربع سبز به منظور افزایش آگاهی در مورد اتفاقاتی که در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ رخ داده ، یادآوری قربانیان ، و حمایت از خانواده های آنها طراحی شده است. مربع سبز نمایانگر فرش های سبز مسجد کبک است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان