طرح ممنوعیت استفاده از حجاب در ادارات دولتی کبک کانادا
طرح ممنوعیت استفاده از حجاب در ادارات دولتی کبک کانادا
دولت محلی استان کبک کانادا در حال تهیه لایحه‌ای برای ممنوع کردن استفاده از حجاب در محیط‌های کاری دولتی است.
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 6693
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مسلم‌لینک؛ دولت کبک قصد دارد لایحه دین‌زدایی از محیط‌های کاری را به مجلس این ایالت ارائه کند.
بر اساس این لایحه، کارکنان جدیدی که وارد بخش‌های عمومی و دولتی می‌شوند، از جمله معلمان، وکلا و ماموران پلیس، حق ندارند در محیط کار از هیچ گونه پوشش دینی استاده کنند.
سال گذشته نیز لایحه‌ای در این استان ارائه شد که بر اساس آن پوشیدن صورت در محیط‌های کاری دولتی از جمله بخش بهداشت و حمل و نقل، ممنوع بود.
«فرانسوا لگو» نخست وزیر جدید کبک در یک کنفرانس خبری گفته بود که قصد دارد لایحه مقابله با نمادهای دینی برای کارمندان در «سمت‌های حکومتی» را در سراسر این استان اجرا کند.
در یک دهه گذشته سیاستمداران این منطقه همواره کوشیده‌اند ممنوعیت‌های مختلفی را علیه نمادهای دینی، به ویژه نقاب و حجاب، وضع کنند. این اقدامات با اعتراضات گروه‌هایی مثل شورای ملی مسلمانان کانادا، شورای زنان مسلمان کانادا و انجمن آزادی‌های مدنی کانادا روبرو شده است.
نتایج یک تحقیق که اخیرا انجام شده، بیانگر آن است که اسلام‌هراسی و اسلام ستیزی در استان کبک کانادا بیشتر از سایر نقاط این کشور رایج است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا