خشم عمومی در هند به علت ممنوعیت حجاب در مدرسه بمبئی
خشم عمومی در هند به علت ممنوعیت حجاب در مدرسه بمبئی
در پی ممنوعیت حجاب و پوشیه در یک دبیرستان خصوصی در بمبئی، والدین و دانش آموزان محجبه و مسلمان نسبت به این تصمیم مسئولان مدرسه که به بهانه های امنیتی گرفته شده است، دست به اعتراض زدند.
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب: 6288
به گزارش «آرماگدون» ، ممنوعیت حجاب در یکی از دبیرستان های خصوصی شهر بمبئی واقع در ایالت مهاراشترای هندوستان، خشم و اعتراض عمومی را به ویژه در میان والدین دانش آموزان برانگیخته است؛مسؤولان مدرسه مدعی شده اند که ممنوعیت حجاب برای دانش آوزان و والدین در راستای تأمین امنیت انجام شده است.
در پی اعتراضات شدید والدین مسلمان و محجبه نسبت به تصمیم مسئولان این دبیرستان خصوصی آن ها مدعی شده اند که هدف شان آسیب زدن به احساسات دینی مسلمانان نبوده و به منظور حفظ امنیت به چنین اقدامی دست زده اند و دانش آموزان و والدین بایستی هنگام ورود به مدرسه پوشیه و حجابشان را درآورده و صورتشان را آشکار کنند؛ هنگام خروج نیز دانش آموزان اجازه نخواهند داشت پوشیه به صورت داشته باشند یا حجاب به سر کنند.
کشور هندوستان حدود ۱۸۰ میلیون مسلمان دارد که در سال‌های اخیر به دلیل روی کار آمدن حزب ملی‌گرای بهارتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی هدف تبعیض‌های دینی بیشتری قرار گرفته‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا