عذرخواهی دانشگاه انگلیسی از دانشجوی مسلمان
عذرخواهی دانشگاه انگلیسی از دانشجوی مسلمان
مدیر گروه حقوق دانشگاه اقتصاد لندن از یک دانشجوی مسلمان که به هنگام نماز خواندن هدف حمله لفظی و فیزیکی یک مأمور امنیتی دانشگاه قرار گرفت، عذرخواهی کرد.
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 6459
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری Islam۲۱c؛ سخنگوی دانشگاه اقتصاد لندن اعلام کرد که این دانشگاه در حال تحقیق در رابطه با اتهامات جدی وارده است و مسئولان مربوطه از کار معلق شده‌اند.
فیلمی در فیسبوک منتشر شد که نشان می‌داد چگونه این مأمور امنیتی به بانو حمد، دانشجوی مسلمان سال اول رشته حقوق که در حال نماز بوده، حمله کرده است.
گرچه دانشگاه اقتصاد لندن مکانی برای نماز دانشجویان مسلمان فراهم کرده، به دلیل دوری این نمازخانه بانو حمد برای از دست ندادن کلاسش، گوشه خلوتی را در دانشگاه پیدا و شروع به نماز خواندن می‌کند که ناگهان هدف حمله لفظی و فیزیکی و تحقیرآمیز این مأمور قرار می‌گیرد.
علاوه بر عذرخواهی مدیرگروه حقوق از این دانشجوی مسلمان، انجمن دانشجویان دانشگاه نیز نسبت به این اتفاق ابراز ناراحتی و همدردی کرده و اسلام‌هراسی را محکوم کردند.
انجمن دانشجویی دانشگاه اقتصاد لندن با صدور بیانیه‌ای در رسانه‌های اجتماعی اعلام کردند: در زمانیکه اقدامات ناشی از اسلام‌هراسی در کشور افزایش یافته، دولت با طرحی به نام «پیشگیری» به جای مقابله با تروریسم، مسلمانان و دانشجویان مسلمان را هدف سوءظن و مشکلات قرار داده است.
این انجمن از مسئولان دانشگاه خواست که به سرعت به این مسئله رسیدگی کند و اقدامات لازم برای جلوگیری از اسلام‌هراسی و هرگونه تبعیض را انجام دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا