شکایت از بخش فرانسوی فیسبوک به دلیل انتشار مطالب موهن به اسلام
شکایت از بخش فرانسوی فیسبوک به دلیل انتشار مطالب موهن به اسلام
اتحادیه دفاع حقوقی از مسلمانان اعلام کرد که از بخش فرانسوی شبکه اجتماعی «فیسبوک» به دلیل انتشار مطالب موهن به اسلام، شکایت می‌کند.
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 2318
به گزارش «آرماگدون» ، اتحادیه دفاع حقوقی از مسلمانان اعلام کرد که از بخش فرانسوی شبکه اجتماعی «فیسبوک» به دلیل انتشار مطالب موهن به اسلام و حذف نکردن صفحاتی که بارها به دلیل توهین به مقدسات اسلامی گزارش شده‌اند، شکایت می‌کند.
اتحادیه دفاع حقوقی از مسلمانان تاکید کرد که بر اساس قانون مصوب سال ۱۹۸۲، انتشار هرگونه مطلب موهن و نژادپرستانه در رسانه‌ها ممنوع است و منتشرکننده این مطالب تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد؛ بر همین اساس، مسئولان فیسبوک در فرانسه به دلیل رعایت نکردن حقوق شهروندان مسلمان باید پاسخگو باشند.
صفحات زیادی در شبکه فیسبوک ایجاد شده‌اند که با انتشار مطالب موهن به مقدسات اسلامی، سعی می‌کنند تا به گفته خودشان «با اسلامی شدن فرانسه مقابله کنند»؛ در اساسنامه فیسبوک تاکید شده است که در صورت گزارش یک صفحه به دلیل انتشار مطالب موهن، این صفحه از دسترس خارج می‌شود، ولی در مورد صفحاتی ضداسلامی این قانون به هیچ‌وجه رعایت نمی‌شود.
اتحادیه دفاع حقوقی از مسلمانان از شهروندان خواست تا تمامی صفحات موهن به مقدسات اسلامی را شناسایی و به این اتحادیه معرفی کنند تا در تنظیم شکایت مورد استفاده قرار بگیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : islametinfo