برای اولین بار در کانادا؛ اقدام اسلام هراسانه در زمره جرایم تروریستی قرار می گیرد
برای اولین بار در کانادا؛ اقدام اسلام هراسانه در زمره جرایم تروریستی قرار می گیرد
کانادا برای اولین بار اقدامات اسلام هراسانه را تروریستی تلقی کرده و در زمره اتهامات تروریسم قرار می دهد.
دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 7080
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « pri»،کانادا برای اولین بار اقدامات اسلام هراسانه را تروریستی تلقی کرده و در زمره اتهامات تروریسم قرار می دهد.
برخی از کارشناسان حقوقی می گویند که افزودن اتهام تروریسم نشانه تغییر در نحوه پیگرد قانونی متهمان به فعالیت های تروریستی در کانادا است.
این در حالی است که «ناتانیل ولتمن» به قتل در پرونده خانواده مسلمان در شهر لندن واقع در ایالت انتاریو متهم شده است و قرار است این اقدام یک اقدام تروریستی تلقی شود.
اکنون برای اولین بار در کانادا دادستان ها گفته اند که قصد دارند این شخص را به اتهام تروریسم در پرونده ای که شامل یک اقدام اسلام هراسانه است ، متهم کنند.
مسلمانان کانادا از متهم شدن ولتمن به تروریسم استقبال کرده اند.
نواز طاهر ، سخنگوی مسجد لندن در این باره گفت: این اقدام به جامعه مسلمانان می گوید که کانادا برای جامعه مسلمانان ارزش قائل است .
تروریسم از زمان حملات ۱۱ سپتامبر به برج های دوقلو در آمریکا یک جرم جنایی در کانادا بوده است.
این قانون تا کنون به طور انحصاری برای تعقیب افرادی که با گروه های اسلامگرا ارتباط دارند مورد استفاده قرار گرفته است و و این مسئله موجب سرخوردگی و ناامیدی مسلمانان شده است.
اما حالا اقدامی که موجب کشته شدن مسلمانان در کانادا شده است نیز در زمره جرایم تروریستی قرار گرفته و مسلمانان از این بابت بسیار خوشحال هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان