داخلی صفحه آخر خبر
نفوذ وهابیت‌ دربرخی‌‌ هیئات برای‌‌ جذب‌ شیعیان
اخیرا در برخی از نقاط کشور،گروه های وهابی و سلفی نمایندگان و مبلغانی را در هیئت ها و محافل عمومی با هدف اشاعه فرهنگ شیعه کشی و شیعه ستیزی می فرستند.
پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 2184
همزمان با ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان اخیرا در برخی از نقاط کشور، گروه های وهابی و سلفی نمایندگان و مبلغانی را در هیئت ها و محافل عمومی با هدف اشاعه فرهنگ شیعه کشی و شیعه ستیزی می فرستند.این افراد با دادن پول، توزیع کتب و نشریات و سی دی های مختلف و همچنین ایجاد شبهات در اصول عقاید شیعه سعی در از بین بردن اسلام حقیقی و مذهب شیعه و در عین حال گسترش فرهنگ وهابیت و جذب افراد به این فرقه ضاله دارند.

البته با توجه به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در هیات مذهبی کشور تا کنون این افراد نتوانستند کاری از پیش ببرند.وهابیت افکار و عقاید انحرافی ابن تیمیه (احمد بن عبد الحلیم) است که توسط محمد بن عبد الوهاب نجدی در قرن دوازدهم هجری به عنوان یک مذهب و فرقه در برابر مسلمانان مطرح گردید و حکومتی را با پشتوانه سیاست و قدرت نظامی محمد بن سعود (جد آل سعود) در عربستان به وجود آورد.

وهابیون به جنگ با دیگر فرقه‌ها و مذاهب اسلامی معتقد هستند و مدعی اند باید به آیین وهابیت در آیند، یا جزیه دهند، از این رو همیشه مسلمانان دیگر را به کفر متهم نموده، اموال و نوامیس بقیه را حلال می دانند. آنان می گویند که هر کس مرتکب گناه کبیره شود، کافر است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شیعه نیوز