اقدام پلیس سریلانکا علیه ممنوعیت فعالیت مسلمانان
اقدام پلیس سریلانکا علیه ممنوعیت فعالیت مسلمانان
پلیس سریلانکا اقدام به جلوگیری از تصمیم یکی از شوراهای محلی در خصوص ممنوعیت فعالیت های تجاری مسلمانان کرد.
شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
کد مطلب: 6767
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «فرانس ۲۴»،پلیس سریلانکا اقدام به جلوگیری از تصمیم یکی از شوراهای محلی در خصوص ممنوعیت فعالیت های تجاری مسلمانان کرد.

این شورای محلی تصمیم داشت تاجران مسلمان را از برگزاری نمایشگاه های هفتگی در راستای فعالیت های تجاری،منع کند.

این اقدام شورای محلی ،انعکاس دیگری از حملات مخرب عید پاک بود که از سوی گروه های تروریستی انجام شد اما مانند همیشه به اشتباه به مسلمانان نسبت داده شد.

این شورای محلی دولتی دستور داده بود که اقلیت مسلمان در برنامه ای که قرار است در شهر «دانکوتووا» در ۴۷ کیلومتری شمال پایتخت،برگزار می شود،شرکت نکنند.

پلیس محلی در این باره گفت: «ما علیه این شورا به دادگاه شکایت کردیم چون نمی توانیم اجازه دهیم اینگونه اقدامات اسلام هراسانه گسترش پیدا کند.»

به گفته پلیس،رئیس شورای محلی که نماینده یک حزب سیاسی وابسته به رئیس جمهوری سابق سریلانکا است به مسلمانان دستور داده است تا در حایشه باشند چرا که مدعی است حضور آنها می تواند موجب افزایش خشونت در منطقه شود.

پلیس می گوید که کشتار عید پاک نمی تواند توجیهی برای اقدام شورای محلی برای ممنوع کردن فعالیت های مسلمانان باشد.

«کوماراپلی»،رئیس پلیس محلی در این باره گفت: «ما از دادگاه ها درخواست کرده ایم تا علیه رئیس این شورا به دلیل ایجاد تنش میان جوامع اقدام کند.»

سریلانکا از زمان بمب گذاری های عید پاک که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است در وضعیت اضطراری قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark