۱۰۰ گروه ضد اسلام و مسلمانان در آمریکا
۱۰۰ گروه ضد اسلام و مسلمانان در آمریکا
یک مرکز حقوقی در آمریکا از افزایش گروههای انزجارطلب و انواع جنایت های انزجار طلبانه در طول چهار سال در آمریکا پرده برداشت.
شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 6679
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الجزیره، «مرکز حقوقی فقر در جنوب» (اس پی ال سی) در آمریکا در تحقیقات جدید خود که پیش از حادثه نیوزلند منتشر کرد، به افزایش ۳۰ درصد تعدادی از گروههای انزجار طلب در طول چهار سال اخیر به موزات ورود «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در عرصه سیاسی که دو سال به دو عنوان نامزد و دو سال دیگر به عنوان رئیس جمهوری حضور دارد، اشاره دارد.
در این تحقیقات آمده است: تعداد این گروهها تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی براساس گزارش سالیانه این مرکز هفت درصد افزایش یافته است. به طوری که تعداد این گروهها به یکهزار و ۲۰ گروه رسیده است.
مرکز حقوقی فقر در جنوب یکی از مهمترین مراکز تخصصی در مطالعات تبعیض و نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا است.
مرکز اس پی ال سی، سخنرانی سیاسی دونالد ترامپ و رسانه های جریان های راستگرای تندرو در انتشار فرهنگ نفرت را سرزنش کرد، به طوری که جذب اعضای جدید به این گروهها را به طور مستقیم و غیر مستقیم تسهیل کرد.
براساس مطالعات این مرکز، براساس افزایش نسبت اقلیت های نژادی و دینی و گروههای قومی بین ساکنان آمریکا، این هیستری و نگرانی وجود دارد که سفید پوست که اکثریت ساکنان آمریکا هستند، از بین بروند.
«هایدی پریچ» مدیر این مرکز گفت: دونالد ترامپ تنها عنصر قطبیدگی نیست، بلکه عنصری است که از افراط گری حمایت می کند؛ به جای اینکه به عنوان رئیس همه ملت آمریکا تلاش کند تا نگرانی ها درباره گروههای انزجارطلب کاسته شود، شدت رادیکالیسم را با سخنانش و یا سیاست هایش افزایش داده است.
مطالعات این مرکز فاش کرد که بیشتر گروههای انزجارطلب آمریکا وابسته به گروه برتری نژادی سفید پوست ها از جمله گروههای نئو نازیسم، کوکلوکس کلان، ناسیونالیست های سفید است. این گروهها با ضدیت با یهودیان، مهاجران، مسلمانان و همجنسگرایان متمایز می شوند.
این مرکز اعلام کرد که گروهای ملی سیاه با ماهیت نژادپرستانه در پاسخ به گسترش گروههای نژادپرست سفید پوست ایجاد شدند.
اس پی ال سی گزارش داد که ۱۰۰ گروه انزجارطلب ضد اسلام و مسلمانان در مناطق مختلف آمریکا وجود دارد که مشهورترین این گروه سازمان «تحرک به منظور آمریکا» (Act for America)، مرکز سیاست های امنیتی(Center for Security Policy)، گروه سربازان اودین (Soldiers of Odin) است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان