اعتراض شدید دو مرجع تقلید به کشتار مسلمانان میانمار
اعتراض شدید دو مرجع تقلید به کشتار مسلمانان میانمار
حضرات آیات عظام مکارم شیرازی و نوری همدانی کشتار مسلمانان میانمار به دست بودائیان افراطی و سکوت جامعه اسلامی و بین المللی در برابر این کشتار را به شدت محکوم کردند.
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۲
کد مطلب: 1087
به گزارش «آرماگدون» ، دو تن از مراجع عظام تقلید کشتار مسلمانان میانمار به دست بودائیان افراطی و سکوت جامعه اسلامی و بین المللی در برابر این کشتار را به شدت محکوم کردند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز ـ چهارشنبه ۱۰ آبان ـ در درس خارج خود در مسجد اعظم با تبریک سالروز میلاد امام هادی (علیه السلام) و عید سعید غدیر به روایتی از امام هادی (علیه السلام) در باره اجر فراوان صبر در برابر مصائب و بلایا اشاره کرند و و اظهار داشتند: چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا آمیخته با دشواری ها و مصائب است و مهم این است که در برابر این دشواری ها تحمل داشته باشیم و صبر پیشه کنیم. تا بتوانیم راه حل پیدا نماییم.
ایشان در ادامه با محکوم کردن کشتار مردم میانمار از سوی بودائیان متعصب، افزودند: این حادثه تبدیل به مصیبت عجیبی برای مسلمانان شده است، ‌جمعیتی بودائی متعصب و نادان به جان مسلمانان افتاده و خانه های آنها را خراب می کنند و آنها را می کشند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی سکوت جامعه اسلامی و بین المللی در برابر کشتار مسلمانان میانمار را محکوم کرده و با طرح این سؤال که چرا جهان اسلام و سازمان کنفرانس اسلامی جلسه تشکیل نمی‌دهند، افزودند: چرا اتحادیه عرب برای رسیدگی به این وضعیت کاری نمی‌کند،‌ اینها تنها بلد هستند به سوریه لشکرکشی کنند و با تجهیز تروریست‌ها مردم این کشور را بکشند. و شهرهایشان را ویران کنند.
ایشان تصریح کردند: به جای این همه هزینه ای که در سوریه کردند و البته به جایی هم نخواهند رسید به فکر مردم میانمار باشند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که بودائی‌ها متعصب هم از وهابیون آدمکشی را یاد گرفته‌اند، افزودند: جامعه جهانی چرا در قبال این مسئله خاموش و ساکت است؟ اگر یک نفر از خودشان جراحتی به آنها برسد، فریادشان بلند می‌شود.
این مرجع تقلید شیعیان خواستار اقدام سازمان ملل و اعزام نمایندگی به میانمار شده و اضافه کردند: باید افرادی را بفرستند و تهدید کنند اگر این کار صورت گیرد قطعا آنها از تعرض و کشتار مسلمانان دست خواهند کشید.
حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی هم امروز در جمع رؤسای پلیس راه‌ کشور گفتند :مجامع بین‌المللی تنها به منافع خود اهمیت داده و بر همین اساس هم موضع‌گیری می‌کنند زیرا در قضیه سوریه دخالت کرده اما بحرین و میانمار را فراموش کرده‌اند.
ایشان گفتند: نسل‌کشی مسلمانان توسط بوداییان و آواره کردن زنان و کودکان چیزی است که امروز در این کشور رخ می‌دهد اما سازمان‌های بین‌المللی در این رابطه سکوت کرده‌اند.
حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی افزودند: تفاوتی میان مسلمانان میانمار با مسلمانان دیگر کشورها وجود ندارد و ما باید در مقابل آن‌ها احساس وظیفه داشته باشیم.
این مرجع تقلید با اشاره به سکوت سازمان ملل در خصوص نسل‌کشی در میانمار گفتند: این در حالی است که اگر همین مسئله در برخی دیگر از کشورها صورت می‌گرفت این سازمان به سرعت واکنش نشان می‌داد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا