محکومیت جنایات علیه مسلمانان روهینگیا در مالزی
محکومیت جنایات علیه مسلمانان روهینگیا در مالزی
گروهی از مردم مالزی و پناهندگان روهینگیایی با تظاهرات گسترده در شهر «سونگای پتانی» واقع در شمال این کشور، جنایات نیروهای امنیتی میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا را محکوم کردند.
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 5245
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آراکان، حدود سه هزار شهروند از اعضای سازمان‌های غیردولتی و پناهندگان روهینگیایی با شرکت در تظاهراتی اعتراض‌آمیز در شهر «سونگای پتانی»، واقع در شمال مالزی، جنایات نیروهای امنیتی میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا را محکوم کردند.
تظاهرکنندگان سربندهایی با عنوان «روهینگیا را نجات دهید» بر سر بسته بودند و پلاکاردهایی حمل می‌کردند که در آن نسل‌کشی و پاکسازی قومی علیه اقلیت مسلمان روهینگیا محکوم شده بود.
حاضران در این تجمع اعتراض‌آمیز، از جامعه بین‌‌المللی خواستند که دولت میانمار را برای پایان‌دادن به اقدامات خشونت‌آمیز علیه‌ اقلیت مسلمان روهینگیا تحت فشار قرار دهند.
این در حالی است که «نجیب تون رزاق»، نخست‌وزیر مالزی نیز اخیرا سخنرانی آتشینی به خاطر رفتار دولت میانمار با مسلمانان روهینگیا ارائه داد که کارشناسان بر این باورند که این اظهارات به تنش در روابط نایپیداو ـ کوالالامپور منجر خواهد شد.
لازم به ذکر است، نیروهای ارتش میانمار و شبه‌نظامیان بودایی از ۱۸ مهرماه سال جاری به بهانه حمله افراد مسلح به چند مقر پلیس در ایالت راخین و کشته‌شدن ۹ نیروی پلیس، حملات وحشیانه‌ای علیه اقلیت مسلمان روهینگیا آغاز کرده‌اند به‌طوری که مناطق مسلمان‌نشین همه‌روزه در معرض کشتار، ضرب‌وشتم و آوارگی از سوی نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان بودایی قرار دارند و منازل مسکونی آن‌ها به آتش کشیده می‌شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا