احمد شهید، گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
احمد شهید، گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
 
داخلی صفحه آخر خبر
احمد شهید با یک گزارش ضدایرانی دیگر به سازمان ملل می‌رود
گزارش‌گر ویژه سازمان ملل قرار است در گزارش جدید خود بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق اقلیت‌ها، نقض آزادی بیان و اتهامات دیگر، متهم کند.
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۲۷
کد مطلب: 1942
به گزارش «آرماگدون» ، احمد شهید، گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد بار دیگر قرار است امشب به وقت تهران، گزارشی را علیه جمهوری اسلامی ایران به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کند.
بنابراین گزارش، شهید قرار است در گزارش جدید خود بار دیگر جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق اقلیت‌ها، نقض آزادی بیان و اتهامات دیگر، متهم کند.
پس از ارائه گزارش مزبور، نمایندگان ایران در سازمان ملل حق پاسخگویی خواهند داشت.
احمد شهید تاکنون در تمام گزارش‌های خود ایران را مورد انواع حملات لفظی قرار داده و تصویر بسیار سیاهی از ایران ارائه کرده است.
سال گذشته، کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل به طرح پیشنهادی کانادا و چهل و دو کشور دیگر در انتقاد از شرایط حقوق بشر در ایران رای مثبت داد و در دسامبر همان سال هم، مجمع عمومی قطعنامه‌ای را محکومیت وضعیت حقوق بشر در ایران تصویب کرد.
سازمان ملل تاکنون هیچ گزارش‌گر ویژه‌ای برای رسیدگی به وضعیت بومی‌های کانادا که مورد انواع تبعیض قرار می‌گیرند تعیین نکرده است. همچنین متحدین آمریکا در خاورمیانه نیز عموما از گزارش‌های حقوق بشری سازمان ملل در امان هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس