جنایت جدید دولت میانمار علیه مسلمانان
جنایت جدید دولت میانمار علیه مسلمانان
نیروهای دولتی میانمار، مسلمانان شرکت‌کننده در نماز تراویح و دارندگان نام "رحمت الله" را بازداشت کرد.
دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 3698
دولت میانمار در ادامه اقدامات اسلام‌ستیزانه خود، مسلمانان روهینگیایی را که اسمشان "رحمت الله" است، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرد.
خبرگزاری "اراکان" در این‌باره گزارش داد، نیروهای امنیتی میانمار، مسلمانانی را با نام رحمت الله و هم‌چنین ساکنان روستای بصاره شهر منگدو را که در نماز تراویح (نماز مستحب اهل سنت که بعد از نماز عشاء در ماه مبارک رمضان خوانده می‌شود) شرکت کرده بودند، بازداشت کرد.
گفتنی است در پی این اقدام جدید، مسئولان امنیتی میانمار تاکنون ۱۰ مسلمان با نام رحمت الله را بدون هیچ اتهام و محاکمه‌ای دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.
دولت میانمار، مسلمانان روهینگیایی را که جزء ساکنان قدیمی و اصلی این کشور هستند، مجبور می‌کند بین اعتراف به بنگالی بودن و بازداشت و زندانی شدن و زندگی در ارودگاه‌هایی با شرایط وخیم در مکان‌هایی نامعلوم، یکی را برگزینند.
مسلمانانی که بازداشت می‌شوند در معرض شکنجه‌های وحشیانه قرار گرفته و برخی جان خود را زیر این شکنجه‌ها از دست می‌دهند.
با گذشت ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.
Share/Save/Bookmark