مسجد امام حسين (ع) در قاهره
مسجد امام حسين (ع) در قاهره
 
هشدار مبلّغ سلفی مصری به شیعیان این کشور درباره محرم
یک مبلّغ سلفی مصری با هشدار به شیعیان این کشور درباره برگزاری مراسم عاشورا تأکید کرد که از برگزاری این مراسم جلوگیری خواهد کرد.
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶
کد مطلب: 1997
به گزارش «آرماگدون» ، "ناصر رضوان" رئیس مرکز موسوم به "نوادگان صحابه" اعلام کرد، این مرکز با مراسمی که شیعیان مصر در روز عاشورا برگزار خواهند کرد، مقابله خواهد کرد.
رضوان در مصاحبه با سایت "الیوم السابع" مصر گفت: ما از همه مردم مصر خواسته ایم که هر مراسم و فعالیتی را که شیعیان برگزار می کنند یا هم مذهبان خود را به مشارکت در آن فراخوانده اند، به این مرکز اطلاع دهند.
این مبلغ سلفی خاطرنشان کرد، ما در روز عاشورا مقابل مسجد (امام) حسین (ع) مستقر خواهیم شد و هر گونه مراسم و فعالیت شیعیان را به مسئولان دولت ابلاغ خواهیم کرد .
رضوان اعلام کرد : شیعیان مصر نباید با آتش بازی کنند و باید بدانند که مصر کشورش سُنی مذهب است و مردم این کشور دوستدار صحابه هستند و به شیعیان اجازه نخواهند داد که امنیت و آرامش کشور را به هم بزنند.
این مبلغ افراطی گفت: در سال گذشته توانستیم مسجد (امام) حسین (ع) را ببندیم و مانع ورود شیعیان به این مسجد برای برگزاری مراسم مذهبی آنها شویم؛ و یک شیعه که هنگام بستن مسجد می خواست با نیروهای امنیتی درگیر شود ، بازداشت شد و همانگونه که ورود گردشگران ایرانی به مصر ممنوع شد ، شیعیان مصر نیز باید از برگزاری مراسم مذهبی خود منع شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم