چاووش‌اوغلو: سخنان مسئولان فرانسوی درباره قرآن باعث اسلام‌ستیزی در غرب می‌شود
چاووش‌اوغلو: سخنان مسئولان فرانسوی درباره قرآن باعث اسلام‌ستیزی در غرب می‌شود
وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات برخی مسئولان فرانسوی‌ها مبنی بر حذف بخش‌هایی از قرآن به بهانه "ضد یهودی" بودن، گفت اینگونه سخنان باعث اسلام ستیزی در غرب می‌شود.
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
کد مطلب: 6542
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی گفت: در حال حاضر برخی از فرانسوی‌ها از جمله نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور پیشین این کشور مدافع حذف برخی از آیات قران کریم هستند اما مگر کتاب مقدس ما پازل شماست.
وی ادامه داد: آنها برای توجیه این اظهاراتشان می‌گویند این مطالب حاوی اظهاراتی در دشمنی با یهودیت است اما در طول تاریخ تمام ظلم‌ها از طرف غربی‌ها انجام شده است و در طول تاریخ مسلمانان به یهودیان پناه داده و از آنها حمایت کردند. آیا نسل‌کشی‌ها در ترکیه اتفاق افتاده است؟
چاووش‌اوغلو اضافه کرد: ما با ظلم‌هایی که رژیم اسرائیل انجام می‌دهد مخالفیم اما مخالف یهودیان نیستیم. ما به آنها احترام می‌گذاریم. هیچگونه دشمنی با یهودیان وجود ندارد.
وی افزود: زمانی که برخی به اصطلاح روشنفکر چنین اظهاراتی را در کشورهای غربی بیان می‌کنند مسجدها، مکان‌های عبادت مسلمانان در سراسر اروپا مورد حمله و تجاوز قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا