افزایش ۶۹۲ درصدی اسلام‌هراسی در بریتانیا پس از حمله به مساجد «کریستچرچ»
افزایش ۶۹۲ درصدی اسلام‌هراسی در بریتانیا پس از حمله به مساجد «کریستچرچ»
موسسه تل ماما واقع در بریتانیا در گزارشی از افزایش ۶۹۲ درصدی اقدامات اسلام‌هراسانه در این کشور تنها یک هفته پس از حمله به مساجد «کریستچرچ» خبر داد.
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
کد مطلب: 6920
به گزارش «آرماگدون» ،گروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از « thenational»، تحقیقات جدید انجام شده از سوی دیده بان حقوق بشر «تل ماما» واقع در بریتانیا نشان می دهد که اقدامات اسلام هراسانه در پی حادثه حمله به مساجد کریستچرچ نیوزیلند به شدت افزایش پیدا کرده است.
در گزارش تل ماما در این زمینه آمده است: افراط گرایان ضد اسلامی اغلب متکی به نظریه های نسل کشی برای کنترل جمعیت و تئوری توطئه برای توجیه نفرت خود از مسلمانان هستند.
تل ماما که رودیداهای نژادپرستانه را رصد می کند، همچنین اعلام کرد: گزارش هایی از ۷۰۵ اقدام اسلام هراسانه در بازه زمانی اول ژانویه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹ دریافت کرده است.
بر اساس این گزارش،حملات ضد اسلامی در بریتانیا در هفته پس از حمله به مساجد کریستچرچ که در آن ۲۱ نمازگزار جان خود را از دست دادند ۶۹۲ درصد افزایش داشته است.
تل ماما در این گزارش می افزاید: حملات تروریستی به دو مسجد کریستچرچ تاثیر چشمگیری در بریتانیا داشت و منجر به افزایش سریع و طولانی مدت اسلام هراسی و نفرت از مسلمانان در این کشور شد.
«ایمان عطا»، رئیس تل ماما در این باره گفت: این گزارش همچنین نشان دهنده جهانی شدن اسلام هراسی و نفرت ضد اسلامی پس از حملات کریستچرچ است.
تل ماما همچنین شواهد گسترده ای را در دست دارد که حاکی از تشدید نگرش های ناشی از نفرت علیه مسلمانان در جامعه بریتانیا است که از آن حمله می توان به محروم کردن آنها از دسترسی منصفانه به کالاها و خدمات در محل کار یا در مؤسسه های آموزشی اشاره کرد.
در گزارش تل ماما آمده است: شاهد افزایش حوادثی هستیم که مساجد یا موسسه های اسلامی را به طور مستقیم هدف قرار می دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان