هزاران تظاهرات‌کننده موریتانی خواستار اعدام نویسنده موهن به پیامبر(ص) شدند
هزاران تظاهرات‌کننده موریتانی خواستار اعدام نویسنده موهن به پیامبر(ص) شدند
هزاران تن از نمازگزاران موریتانیایی دیروز جمعه با برپایی تظاهرات خواستار اعدام نویسنده موهن به پیامبر اکرم(ص) در این کشور شدند.
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 2221
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری العهد نوشت، هزاران تن دیروز جمعه با برپایی تظاهرات در نواکشوت اقدام یک نویسنده موریتانیایی در توهین به پیامبر اکرم (ص) در یکی از مقالات خود را محکوم کردند.
تظاهرات کنندگان که عمده آنها زنان و جوانان بودند پس از نماز جمعه دیروز از مقابل چندین مسجد نواکشوت به صورت خودجوش تا مقر ریاست جمهوری موریتانی راهپیمایی کردند.
تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی نویسنده مقاله موهن به پیامبر را مرتد و جنایتکار خوانده و خواستار اعدام فوری وی شدند.
مسوولین امنیتی موریتانی نویسنده موهن به پیامبر اکرم( ص) را در دوم ژانویه بازداشت کرده اند؛ وی اخیرا اقدام به انتشار مقاله ای با عنوان « دین، دینداری و معلمان» نمود که در آن به پیامبر (ص) اهانت شده بود.
به دنبال انتشار چنین مقاله ای، خانواده نویسنده از وی تبری جستند . همچنین حقوقدانان اعلام کردند که وی به اتهام ارتداد به شکل رسمی محاکمه خواهد شد.
بی حرمتی به پیامبر اسلام در قوانین کیفری موریتانی ارتداد قلمداد می‌شود.
یک منبع قضایی موریتانی تاکید کرد: نویسنده این مقاله در برابر قاضی قرار خواهد گرفت و قاضی از وی دعوت خواهد کرد حرف خود را پس بگیرد و اظهار پشیمانی و ندامت کند و در صورتی که وی امتناع کند با مرگ مواجه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark