ادامه تعصب علیه مسلمانان با هتک حرمت مسجد در «هیکسویل» نیویورک
ادامه تعصب علیه مسلمانان با هتک حرمت مسجد در «هیکسویل» نیویورک
شهروندان ،فعالان اجتماعی و برخی از رهبران سیاسی در «هیکسویل» نیویورک پس از اقدام اخیر خرابکارانه در مسجد واقع در این شهر در سالروز جملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ، همبستگی خود را با مسلمانان اعلام کردند.
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 7109
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « newsday»، شهروندان ،فعالان اجتماعی و برخی از رهبران سیاسی در «هیکسویل» نیویورک پس از اقدام اخیر خرابکارانه در مسجد واقع در این شهر در سالروز جملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ، همبستگی خود را با مسلمانان اعلام کردند.
«کامینسکی »که از مسئولان دادستانی در هیکسویل است در این باره گفت: نفرتی که قبلا در سایه بود حالا کاملا آشکار شده و مسلمانان در این شهر را آزرده خاطر کرده است.
سعید حسن ، فعال اجتماعی از بلمور در این باره گفت: هتک حرمت این مسجد برای همه مه ناراحت کننده است اما از سوی دیگر فرصتی پیش آمده است تا اطلاعات بیشتری درباره مسلمانان در اختیار اعضای جامعه هیکسویل قرار دهیم.
حسن گفت: من فکر می کنم هرچه بیشتر دیدار میان اعضای جامعه صورت بگیرد و آنها بیشتر با یکدیگر صحبت کنند ،تعصب و غرض ورزی ها کمتر خواهد شد.
وی تاکید کرد که از زمان حملات ۱۱ سپتامبر تعصب نسبت به مسلمانان وجود داشته و مکان های عبادی آنها به طور مداوم هدف حمله و هتک حرمت قرار گرفته است اما باید برای حل این مشکل کاری انجام داد.
پس از هتک حرمت مسجد هیکسویل ،اعضای جامعه اسلامی در این شهر تصمیم دادند تا فرصت آشنایی شهروندان با مسلمانان و زیبایی های اسلام را در اختیار آنها قرار دهند و تصورات غلطی که منجر به اینگونه حملات توهین آمیز و خرابکارانه می شود را از ذهن آنها پاک کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان