استقبال از کمپین حجاب در آمریکا
استقبال از کمپین حجاب در آمریکا
یک هفته پس از نصب بیلبوردهایی برای معرفی فرهنگ حجاب از سوی یک گروه اسلامی در دالاس آمریکا، تماس‌های زیادی با این گروه برای پرسیدن سئوال درباره حجاب گرفته شده است.
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب: 6660
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از فایوپیلارز؛ «رومان صادق» از مرکز اسلامی آمریکای شمالی در دالاس در این باره گفت: این بیلبوردها یک هفته پس از اینکه یک زن محجبه در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۸ در برج Reunion Tower مورد حمله قرار گرفت، نصب کردند.
وی افزود: چه اقدامی بهتر از آشنا کردن مردم با هدف ما از پوشیدن حجاب و معنای حقیقی آن می توانست انجام شود؟
این گروه ماه گذشته با راه‌اندازی جایگاه‌هایی در خیابان‌های شمال تگزاس کار خود را آغاز کرد. خانم صادق می‌گوید: مردم می‌توانستند برای یک روز پوشیدن حجاب را امتحان کنند. آنها سوالاتی درباره اینکه چرا ما از حجاب استفاده می‌کنیم و زنان در اسلام چه حقوقی دارند می پرسیدند. اینکه ما چه میزان بازخوردهای مثبت دریافت کردیم و مردم چقدر اطلاعات کمی درباره دین اسلام داشتند برای ما جالب بود.
این استقبال باعث شد آنها کمپین بیلبوردی را در برخی بزرگراه‌های آمریکا اجرا کنند. اما «سبیل احمد» مدیر مرکز تماس این کمپین می‌گوید: ما بیش از هر کمپین بیلبوردی دیگری که در ۱۲ سال اخیر داشتیم، تماس‌های نفرت‌آمیز دریافت کردیم.
با این حال، خانم صادق می‌گوید: این تماس‌های توهین‌آمیز، کمپین بیلبوردی ما را متوقف نمی‌کند. در عین حال کارکنان این مرکز تماس می‌گویند که تماس‌های زیادی هم از افراد مختلف دریافت کردند که درباره اسلام، زنان مسلمان و حجاب، سوالاتی داشتند؛ این بیلبورد‌ها تا ماه آینده در دالاس و هوستون باقی خواهند ماند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا