باید هر چه زودتر قانون منع حجاب در آمریکا تصویب شود
اندیشکده پایگاه خاورمیانه
باید هر چه زودتر قانون منع حجاب در آمریکا تصویب شود
اندیشکده پایگاه خاورمیانه در یادداشتی پس از تحلیل بمب‌گذاری‌های اخیر بوستون مدعی شد که تروریست‌ها می‌توانند با استفاده از حجاب اسلامی چهره خود را پوشانده و با اطمینان بیشتر به اقدامات تروریستی مبادرت ورزند.
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 1522
به گزارش «آرماگدون» ، کارشناس مسائل خاورمیانه اندیشکده پایگاه خاورمیانه مدعی شد که حجاب اسلامی می‌تواند پوشش مناسبی برای تروریست‌ها باشد تا هویت خود را مخفی کنند، لذا پیشنهاد می‌کند که هر چه زودتر قانون منع استفاده از پوشش اسلامی در آمریکا تصویب شود.
برادران تزارنایف به هر نحو حمله تروریستی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دادند اما اشتباهی جبران ناپذیر را مرتکب شدند و اجازه دادند چهره و بدن ایشان آن هم در یک رویداد ورزشی بین‌الملی که به شدت تحت پوشش تصویری خبری قرار داشت، دیده شود. برگزاری این رویداد به این معنا بود که تصاویری بسیاری از ایشان منتشر شده و پس از سه روز شناسایی شوند.
این شناسایی سریع بی‌سابقه نبود ـ پلیس لندن اقدامی مشابه را در مورد بمب گذاری‌های انتحاری سال ۲۰۰۵ انجام داد اما از آنجا که هیچ یک از چهار عامل بمب گذاری جان سالم به در نبردند، نتیجه کار ایشان بیشتر نظری و نه عملی بود. تا آنجا که بنده اطلاع دارم، تزارنایف‌ها اولین تروریست‌هایی بودند که از طریق تصاویر ویدئویی و عکس ردیابی شدند.
ایشان نباید اجازه می‌دادند تصویرشان ضبط شود. اما چگونه باید چنین می‌کردند. لباس کلاه‌دار صورت را به طور کامل پوشش نمی‌دهد. استفاده از ماسک اسکی نیز در آب و هوای گرم، شک برانگیز است، و همینطور ماسک هالووین که تنها در یک شب از سال مورد استفاده قرار می‌گیرد و ماسک ضد آتش که به هر نحو شک برانگیز است.
بدون شک ایشان باید از پوشش‌های کامل اسلامی استفاده می‌کردند که تنها چشم ایشان (نقاب) در معرض دید بود یا به صورت کامل همه‌جای بدن ایشان (برقع) را می‌پوشاند. این پوشش ویژگی‌های چندگانه و منحصر به فردی دارد، به صورت کامل هویت پوشنده آن را می‌پوشاند، در هر شرایط آب و هوایی و در هر مکانی می‌توان آنها را به تن کرد؛ امکان جابه‌جای سلاح را به صورت مخفی میسر می‌کند؛ می‌تواند این اطمینان را در بیننده ایجاد کند که فرد پوشنده آن یک زن است؛ به راحتی یک منع اجتماعی را به وجود می‌آورد؛ حقوق فردی و شخصی را به حالت حداکثری می‌رساند؛ و به لحاظ ایدئولوژیک مناسب است و پیامی کاملاً اسلامی به همراه دارد.
برای جلوگیری از استفاده تروریست‌ها از این پوشش‌ها و انجام اقدامات تروریستی، باید هر چه زودتر استفاده از این پوشش‌ها در اماکن عمومی منع شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : اندیشکده پایگاه خاورمیانه