احتمال تعرض علیه مسلمانان در آمریکا آمریکا
احتمال تعرض علیه مسلمانان در آمریکا آمریکا
بازداشت یک شهروند چچنی به عنوان یکی از مظنونان انفجارهای اخیر در بوستون نگرانی ها را درباره تعرض به مسلمانان افزایش داده است.
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۵۱
کد مطلب: 1517
به گزارش «آرماگدون» ، «منذر سلیمان» مدیر دفتر این شبکه در واشنگتن در گفتگویی درباره حادثه بوستون و بازداشت دومین مظنون به دست داشتن در انفجارهای اخیر در آنجا گفت: به سبب این که دومین مظنون این انفجارها به شدت زخمی شده است، امکان بازجویی سریع از وی وجود ندارد و این احتمال وجود دارد که جان خود را از دست بدهد.
وی افزود: آمریکا به طور کلی در رعب و وحشت به سر می برد، اما بوستون امروز و امشب به کلی دچار نوعی کابوس شده بود. مقامات امنیتی آمریکا منتظر بازجویی از فرد بازداشت شده هستند تا احتمال وجود ارتباط وی را با طرف های داخلی یا خارجی بررسی کنند.
منذر سلیمان در ادامه در پاسخ به این که با توجه به چچنی تبار بودن فرد بازداشت شده این احتمال وجود ندارد که کابوس به وجود آمده در ارتباط با انفجارهای بوستون به مسلمانان منتقل و باعث رعب و وحشت آنها شود گفت: اگر وی عرب تبار بود ممکن بود واکنش های شدیدتری به دنبال داشته باشد، اما گمان می کنم اکنون واکنش ها آرام تر باشد.
به طور کلی پس از حوادث یازدهم سپتامبر در آمریکا همه مسلمانان در این کشور متهم هستند، مگر این که خلاف آن ثابت شود. این فضا بار دیگر حاکم شده است و بسیاری از مسلمانان و اعراب هدف تعرض قرار خواهند گرفت و حتی افرادی که ظاهر و شکل لباس پوشیدن آنها به مسلمانان نزدیک است نیز ممکن است هدف تعرض قرار بگیرند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبکه خبر