داستان بوستون!
داستان بوستون!
انفجار بمب در ماراتن بوستون و بازتاب گسترده آن در رسانه های گروهی جهان ونیز اقدامات پلیس آمریکا در جستجوی خانه به خانه و سرانجام قتل یکی از مظنونان حادثه ودستگیری مظنون دوم یکی ار جنجالی ترین مباحث این روزهای محافل سیاسی جهان بشمار می آید .
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 1516
متعاقب این حادثه داستان ارسال نامه آغشته به سم کشنده برای باراکاوباما موج جدیدی از تحلیل تهدیدها را در آمریکا دامن زده است .
اگر چه هنور ابعاد حادثه به روشنی آشکار نگردیده است اما براساس شواهد وقرائن می توان تحلیل واقع بینانه ای را پیرامون این حوادث ارائه کرد ؛ تحلیلی که خلاصه آن را می توان «کمانه توطئه های آمریکا علیه اسلام به سوی این کشور» دانست .
۱-در پی هراس آمریکا از گسترش اسلام واقعی در جوامع اسلامی -که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران موج آن جهان اسلام را فراگرفت -وسالها بعد در بیداری اسلامی ملتهای مسلمان در مصر ،تونس ، یمن ، لیبی ،بحرین ودیگر بلاد اسلامی متبلور گردید ، آمریکاییها تلاش کردند با ایجاد گروههای تندرو و متحجر به اصطلاح اسلامی حیثیت اسلام ناب را با چالش مواجه کنند وبا مترادف دانستن اسلام وتروریسم از طریق اقدامات غیر اسلامی این« گروههای آمریکا ساخته» موج «اسلام هراسی» را در جهان دامن بزنند . اما بزودی اقدامات گروههای افراطی چونالقاعده، طالبان وسلفی ها دامان پدید آورنده آنها را گرفت و امریکا خود به قربانی تروریستهایی تبدیل شد که خود آنها را پدید آورده بود.
۲-اگر ادعای آمریکائیها را بپذیریم که القاعده عامل حادثه ۱۱ سپتامبر بوده است – که البته تردید های فراوانی نسبت به این ادعا وجود دارد-این حادثه را می توان سرآغاز کمانه تیرهای آمریکا به سوی خودشان دانست .اما به گمان نگارنده ۱۱ سپتامبر اولین اقدامی بود که گروههای افراطی آمریکا ساخته با هماهنگی کاخ سفید سازمان دادند تا به محملی برای تبلیغ علیه اسلام تبدیل شود.
۳-داستان بوستون را می توان اولین ترکش سلاحهای آمریکایی و غربی اهدایی به معارضان سوری دانست . وقتی گروههای افراطی به نام اسلام ایجاد می شود ومورد حمایت آمریکا قرار می گیرند معلوم نیست همه سلاحهای آنها در سوریه وعلیه دولت وملت این کشور بکار گرفته شود ،بخشی ازاین سلاحها سر از داخل آمریکا در می آورد و در بوستون از آمریکائیها قربانی می گیرد؛ اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده حاکی از آن است که مظنونان داستان بوستون از جنس سلفی های معارض سوریه هستند .
کاخ سفید باید از سیاست تروریست پروری خود از طریق ایجاد وحمایت از گروههای اسلامی نما برای مقابله با اسلام دست بردارد وگرنه این گروههای تروریستی آمریکا ساخته ومورد حمایت کاخ سفید به بلای جان آمریکائیها تبدیل خواهند شد و داستان بوستون در دیگر ایالتهای ایالات متحده نیز تکرار خواهد گردید.
رسانه های جهان اسلام نیز باید ابعاد این توطئه امریکایی را افشا کنند تا افکار عمومی جهان ضمن آشنایی با پیچیدگی اقدامات کاخ سفید، هرگز خشونتهای گروههای افراطی مدعی مسلمانی را به حساب اسلام و مسلمانان جهان منظور نکنند، چرا که دامان اسلام و مسلمین همواره از ترور و کشتار بی گناهان در هر کجای جهان، پاک بوده و چنین حرکتهایی با آموزه های اسلامی سازگاری ندارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرآنلاین ، سید جلال فیاضی