درخواست حذف اسلام از قانون اساسی الجزایر
درخواست حذف اسلام از قانون اساسی الجزایر
سخنگوی حزب «تجمع برای فرهنگ و دموکراسی» الجزایر با بیان این که پذیرش اسلام به عنوان دین رسمی دولت مانع توسعه و پیشرفت می‌شود، حذف اسلام از قانون اساسی این کشور را خواستار شد.
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب: 6608
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «eremnews»؛ حزب معارض «تجمع برای فرهنگ و دموکراسی» با ایجاد جنجال جدید در الجزایر، حذف یکی از بندهای قانون اساسی الجزایر که اسلام را دین رسمی دولت می‌داند، خواستار شده است.
در همین راستا، محسن بلعباس یکی از رهبران اصلی این جنبش سکولار گروهی از جوانان را طی تشکلی به نام «جوانان پیشرو» علیه این بند از قانون بسیج کرده است.
این معارض سیاسی دیروز(چهارم آبان ماه) در جریان افتتاحیه جشنواره «جوانان پیشرو» در الجزایر گفت: مسائل مهمی وجود دارند که مانع پیشرفت و توسعه می‌شوند و ما باید مقابل این مسائل را بایستیم.
محسن بلعباس در ادامه تأکید کرد: باید مرحله‌ بعدی جنگ در الجزایر «جنگ مدرنیته» باشد و لازم است که همه توان و تلاش خود را به کار بگیریم تا تغییر مورد نظر را انجام دهیم.
وی افزود: پذیرش اسلام به عنوان دین رسمی دولت پس از استقلال از فرانسه منجر به استفاده از دین در راستای اهداف سیاسی شده است.
بلعباس همچنین گفت: در طول تاریخ ثابت نشده است که بازگشت به سنت چه دینی و چه غیر دینی از عوامل پیشرفت و مدرنیته بوده باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا