توزیع پوسترهای ضدشیعی در خیابان‌های مصر
توزیع پوسترهای ضدشیعی در خیابان‌های مصر
اعضای تشکل «تبلیغ سلفی وهابی» در ادامه فعالیت‌های ضد شیعی وهابیون در مصر، پوسترهایی علیه پیروان اهل بیت(ع) در خیابان‌های استان «دمیاط» این کشور توزیع کردند.
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 2073
به گزارش «آرماگدون» ، اعضای تشکل «تبلیغ سلفی وهابی» با توزیع پوسترهایی ضدشیعی در خیابان‌های استان «دمیاط» مصر مدعی شدند: شیعیان در مصر اقداماتی بی‌رحمانه و ظالمانه انجام داده و علیه دیگر مسلمانان عمل می‌کنند!
تعدادی از این پوسترها بر دیوارهای اماکن تجاری منطقه «میدان سرور» دمیاط نصب و در آن اقدامات و فعالیت‌های شیعیان محکوم شده است.
در این پوسترها با ادعای این که در صورت ادامه حضور شیعیان در مصر، آنان خطری برای این کشور خواهند بود، بر ضرورت کوچاندن آنان از مصر تأکید شده است.
از سوی دیگر، ناصر رضوان، بنیانگذار ائتلاف موسوم به «نوادگان صحابه و اهل بیت(ع)» در مصر نسبت به برگزاری مراسم اربعین حسینی در مسجد «امام حسین(ع)» این کشور توسط شیعیان هشدار داد و با اتخاذ موضعی شیعه‌ستیزانه گفت: آنان تا آخرین نفس با شیعیان مبارزه خواهند کرد و در مقابل آیین‌های دینی این گروه خواهند ایستاد!
شیعه‌ستیزی و ظلم در حق شیعیان طی چند سال اخیر در مصر گسترش یافته است و این پدیده در حالی در این کشور ادامه دارد که پیروان اهل بیت(ع) تنها خواستار برگزاری آیین‌ها و مناسک دینی خود بوده و مطالباتشان را به صورت مسالمت‌آمیز دنبال می‌کنند و از اتهاماتی مبنی بر ظلم به مسلمانان دیگر که وهابیون مدعی آن هستند، مبرا هستند.
اخیرا نیز محمد غنیم، رهبر شیعیان مصر در پیامی به عدلی منصور، رئیس‌جمهور موقت این کشور از وی خواست تا با اختصاص زمانی برای دیدار با آنان، خواسته‌هایشان را مورد توجه قرار دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری براثا