درخواست مسلمانان از مقامات فرانسه در شرایط بحران کرونا
درخواست مسلمانان از مقامات فرانسه در شرایط بحران کرونا
شورای مسلمانان فرانسه از مقامات این کشور خواست تا مکان هایی برای دفن مسلمانان اختصاص دهند.
سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 6934
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از هسبریس، شورای مسلمانان فرانسه از مقامات این کشور خواست تا مکان های ویژه ای را برای دفن مسلمانان فوت شده در نتیجه بیماری کرونا(کووید ۱۹) اختصاص دهند.
این شورا تاکید کرد: تعداد قربانیان بیماری کرونا درحال افزایش است. بسیاری از خانواده با درد عزاداری و امکان نداشتن تدفین مردگان شان طبق مراسم ویژه خود روبه رو هستند. امروز ما با یک بحران خطرناک و جدی مواجه هستیم، این مسئله مداخله فوری مسئولان را می طلبد.
«محمد الموساوی» رئیس شورای مسلمانان فرانسه تاکید کرد: این شورا هربار از وجود مشکلات مطلع می شود، به سرعت به شهرداری مربوطه برای ارایه راه حل های لازم اطلاع رسانی می کند. با این وجود، باید توجه داشت که برخی از راه حل ها به تاخیر می افتاد، این مسئله باعث می شود که خانواده ها در فضایی از سردرگمی، نگرانی و ابهام به سرببرند.
الموساوی افزود: این شورا در این مرحله تاریخی که فرانسه درحال گذار از آن است، به طور رسمی از شهرداران این کشور درخواست می کند که مسئولیت خود را در قبال رنج و درد خانواده هایی که عزیز خود را از دست داده اند، بپذیرند. زیرا این خانواده ها خود را در میان سختی ها و مشکلات می بینند.
این شورا همچنین در ۲۳ مارس گذشته در درخواست رسمی از «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه خواست تا فضای جدیدی را برای تدفین مسلمانان ایجاد کند.
Share/Save/Bookmark