«نه» به اسلام فرانسوی ماکرون
«نه» به اسلام فرانسوی ماکرون
فعالان مسلمان فرانسوی اعلام کردند که رئیس جمهوری فرانسه باید قبل از نهایی کردن طرح های خود برای قوانین جدید درباره اسلام به حرف های مسلمانان گوش دهد.
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: 6600
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «دیلی صباح»، تعدادی از فعالان مسلمان فرانسوی اعلام کردند که «امانوئل ماکرون»،رئیس جمهوری فرانسه باید قبل از نهایی کردن طرح های خود برای قوانین جدید درباره اسلام در فرانسه به حرف های مسلمانان گوش دهد.
«مروان محمد»، رئیس سابق «همه علیه اسلام هراسی در فرانسه» در این باره گفت: دولت فرانسه باید تصمیم بگیرد که آیا می تواند با پنج میلون نفر از شهروندانش مانند انسان های بالغ و مستقل رفتار کند؟
در ماه جولای، ماکرون اعلام کرد که قصد دارد ساختار و قوانینی را برای اجرای اسلام در همه جا براساس قوانین جمهوی فرانسه تعریف کند.
به مقامات محلی هم دستور داده شد تا مشورت هایی در این زمینه انجام دهند.
قوانین سختگیرانه فرانسه در مورد جدایی دولت و کلیسا یا همان جدایی دین از سیاست و فقدان هرگونه سلسله مراتب مذهبی در اسلام سنی وجود هر گونه سازمانی که بتواند به عنوان یک موسسه مذهبی اسلامی کار کند را با مشکل مواجه کرده است.
فعالان مسلمان فرانسوی اعلام کردند که اکثریت افرادی که در نظرسنجی آنلاین آنها شرکت کرده بودند ترجیح می دهند دولت نقشی را در ایجاد اسلام فرانسوی ایفا نکند.
محمد افزود: هر گونه تلاش برای دیکته کردن قوانین و چگونگی رفتار کردن به مسلمانان،حمله به آزادی های مذهبی به حساب می آید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان