شعار‌های ضد اسلامی در اطراف مسجدی در جنوب لندن
شعار‌های ضد اسلامی در اطراف مسجدی در جنوب لندن
بر روی ساختمانی در جوار مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی شمال بریکستون، شعار‌های ضد اسلامی نوشته و به پلیس در این باره شکایت شد.
پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 6881
به گزارش «آرماگدون» شعار‌های ضد اسلامی در اطراف یک مسجد در محله بریکستون در جنوب لندن، مسلمانان را نگران کرده است.
بر روی ساختمانی در جوار مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی شمال بریکستون، شعار‌های ضد اسلامی نوشته و به پلیس در این باره شکایت شد. پلیس انگلیس در پی پیگیری و شکایت اهالی، اعلام کرد مشغول بررسی این موضوع است.
سخنگوی پلیس گفته، با همکاری شهرداری محله لمبث به سرعت، این شعار‌ها پاک می‌شود.
به تازگی شورای مسلمانان بریتانیا، بزرگترین تشکل مسلمانان در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد نگرانی مسلمانان در این کشور از افزایش اسلام هراسی و اقدام علیه مسلمانان در این کشور بیشتر شده است.
هارون خان، دبیرکل این شورا با افزایش قدرت حزب حاکم محافظه کار در بیانیه‌ای افزود: ما مسلمانان نگرانیم، زیرا زمینه‌های اسلام هراسی در این کشور، به راحتی و برای دولت، فراهم شده است.
به نوشته روزنامه گاردین، صادق خان، شهردار لندن در توئیتی نوشت: "از شنیدن نوشته شدن شعار‌های ضد اسلامی در اطراف مرکز اسلامی بریکستون، منزجر شدم."
روزنامه گاردین همچنین به نقل از آنجلا رینر، از نامزد‌های معاونت حزب کارگر انگلیس گفت: "نفرت ناشی از از اسلام هراسی، قابل قبول نیست و نباید تحمل شود. اسلام هراسی، نفرت انگیز است و نفرت نباید در جامعه ما، وجود داشته باشد و ما باید با این نفرت در همه جا، مبارزه کنیم."
پیش‌تر نیز شورای مسلمانان بریتانیا از دیدبان حقوق بشر در این کشور خواست بررسی ابعاد اسلام هراسی را در حزب حاکم محافظه کار، آغاز کند. شورای مسلمانان بریتانیا در نامه خود نوشت دستکم ۱۵۰ نفر از نامزد‌ها و اعضای این حزب، به اسلام هراسی در کشور مشغولند. در این نامه آمده که اسلام هراسی در حزب حاکم محافظه کار، نهادینه شده است، اما مقامات این حزب، منکر این واقعیت اند و نژادپرستی علیه مسلمانان را نادیده می‌گیرند.
هارون خان، شورای مسلمانان بریتانیا اعلام کرد این شورا توانسته است بیش از ۱۰۰ مورد اسلام هراسی را در حزب محافظه کار، شناسایی و مستند کند.
چندی پیش نیز کمیسیون حقوق بشر اسلامی با ابراز نگرانی از افزایش کم سابقه اسلام هراسی و اقدام علیه مسلمانان در انگلیس از دولت این کشور خواست در حفظ جان مسلمانان و اماکن اسلامی در این کشوراهتمام ورزند و تبعیض را کنار بگذارند.
این کمیسیون با تاکید بر اینکه شمار حمله به مسلمانان و مراکز اسلامی بسیار بیشتر از موارد ثبت شده در ادارات پلیس است، افزود: بی نتیجه بودن شکایت ها‌ی ناشی از حملات اسلام هراسانه موجب شده انگیزه شکایت در قربانیان از بین برود.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی از مسلمانان خواسته موارد حمله به مسلمانان و مراکز اسلامی را به اطلاع نهاد‌های مدافع حقوق مسلمانان برسانند تا از این طریق پیگیری شود.
همزمان، موسسه حقوقی «تل ماما» از افزایش میزان خشونت و حمله به مسلمانان و مراکز اسلامی در انگلیس خبر داد و افزود: پس از رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا، حمله به مسلمانان و اماکن اسلامی به یک باره و به طور بی سابقه‌ای افزایش یافت.
افزایش بی سابقه حملات ناشی از نفرت دینی به ویژه پس از رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا جانی تازه به گروه‌های راست افراطی در انگلیس بخشید و موجب نگرانی مراکز اسلامی، مسلمانان و نهاد‌های اسلامی شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما