پاکستان تصمیم شارلی‌ابدو برای بازنشر کاریکاتورهای موهن را محکوم کرد
پاکستان تصمیم شارلی‌ابدو برای بازنشر کاریکاتورهای موهن را محکوم کرد
دولت پاکستان تصمیم مجله فکاهی شارلی‌ابدو در فرانسه برای انتشار مجدد کاریکاتورهای موهن با موضوع نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی (ص) را قویاً محکوم کرد.
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۵
کد مطلب: 6972
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان سه‌شنبه شب با صدور بیانیه‌ای، تصمیم نشریه فکاهی شارلی‌ابدو را با قوی‌ترین کلمات ممکن محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: اقدام عامدانه مجله فرانسوی موجب آزار و تحریک احساسات میلیاردها مسلمان در جهان شده است و هرگز نمی‌توان اینگونه اقدامات موهن را بخشی از آزادی مطبوعات و یا آزادی بیان تلقی کرد.
وزارت امور خارجه پاکستان گفت: چنین اقداماتی باعث تضعیف آرمان‌های جامعه جهانی برای همزیستی مسالمت‌آمیز و همچنین هماهنگی اجتماعی میان ادیان الهی می‌شود.
شارلی‌ابدو یک مجله فکاهی چپ‌گرای فرانسوی بوده و ماهیت کاری آن هتاکی می‌باشد و از نظر محتوا به شدت ضدمذهب است به گونه‌ای که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ کاریکاتورهایی را با موضوع پیامبر اسلام (ص) منتشر کرد که باعث شد مسلمانان کشورهای اسلامی در اعتراض به این اقدام تظاهراتی انجام دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته نیز در مورد موج جدید اسلام هراسی در اروپا هشدار داد و اقدام توهین آمیز برخی عناصر افراطی در سوئد و نروژ در روزهای اخیر به ساحت کتاب آسمانی مسلمانان را به شدت محکوم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا