نتایج تکان‌دهنده از شیوع اسلام‌هراسی در میان سیاستمداران انگلیس
نتایج تکان‌دهنده از شیوع اسلام‌هراسی در میان سیاستمداران انگلیس
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که بیش از نیمی از اعضای حزب محافظه‌کار انگلیس اسلام را تهدیدی برای جامعه انگلیس می‌دانند.
دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
کد مطلب: 6774
به گزارش «آرماگدون» ، بر اساس نتایح تحقیق جدیدی که یک شرکت تحقیقاتی مستقر در انگلیس منتشر کرده، بیش از نیمی از اعضای حزب محافظه‌کار انگلیس اسلام را تهدیدی برای شیوه زندگی انگلیسی‌ها می‌دانند.
این تحقیق که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از اعضای حزب محافظه کار از دین اسلام احساس تهدید می‌کنند. نتایج این تحقیق در حالی منتشر می‌شود که گزارش‌ها از افزایش اسلام‌هراسی در انگلیس خبر می‌دهند.
این تحقیق نشان می‌دهد که حدود ۴۲ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند که وجود فرهنگ‌های چندگانه در انگلیس جامعه این کشور را تخریب کرده است. ۵۳ درصد فکر می‌کنند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که مواضع ضد مهاجرتی و چند فرهنگی دارد می‌تواند نخست وزیر خوبی برای انگلیس معرفی کند.
سال گذشته، «بوریس جانسون» وزیر خارجه سابق انگلیس و عضو محافظه کار پارلمان این کشور که در حال حاضر نیز یکی از گزینه‌های جدی برای تصدی پست نخست وزیری در انگلیس است، زنان مسلمانی که حجاب برقع می‌پوشند را به «جعبه‌های پستی» و «دزدان بانک» تشبیه کرده بود.
وی خواسته بود که هر دختر دانش‌آموزی که بخواهد به مدرسه برود د رصورتی که شبیه دزدان بانک شده بود باید از وی خواسته شود تا پوشش صورتش را بردارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس