ترویج اسلام‌هراسی در انگلیس زیر ماسک کرونا
ترویج اسلام‌هراسی در انگلیس زیر ماسک کرونا
برخی از رسانه‌ها و تحلیلگران در انگلیس در تلاش هستند به بهانه شیوع «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) اسلام‌هراسی ایجاد کنند.
سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب: 6936
به گزارش «آرماگدون» ، اظهارنظر یک تحلیل‌گر راست‌گرا در انگلیس مبنی بر اینکه شروع ماه مبارک رمضان می‌تواند به گسترش شیوع ویروس کرونا منجر شود به نگرانی‌ها و خشم‌هایی درباره تشدید اسلام‌هراسی در این کشور اروپایی منجر شده است.
«اندرو پیرس»، روزنامه‌نگار «دیلی‌میل» در توئیتر نوشت: «اگر خانواده‌ها برای ماه مبارک رمضان دور هم جمع شوند شمار مبتلایان با رشد عظیمی مواجه خواهد شد. پزشکان نگران هستند.»
دانشگاهیان، روزنامه‌نگاران و فعالان به این توئیت واکنش نشان داده و از پیرس بابت طرح ادعاهای بی‌اساس در انگلیس کشوری که در حال حاضر هم با رشد اسلام‌هراسی روبرو است، انتقاد کردند.
روزنامه تایمز هم همان‌روز مطلبی با ادعاهای مشابه منتشر کرد و نوشت احتمال دارد با شروع ماه رمضان و افزایش گردهمایی‌های مسلمانان بیماری کووید-۱۹ در انگلیس شدت پیدا کند. در تیتر روزنامه تایمز آمده است: «کارشناسان نگرانند ابتلا به کروناویروس در ماه رمضان افزایش پیدا کند.»
یکی از سخنگویان شورای مسلمانان بریتانیا در گفت‌وگویی با الجزیره گفته لازم است جامعه به مقابله با «ادبیات گروه‌های راست‌افراطی» بپردازد که در تلاشند مسلمان‌ها را به عنوان «تهدیدی برای بقیه اعضای جامعه معرفی کنند.»
او همچنین گفته که از زمان شروع همه‌گیری این بیماری، عده‌ای با نشر اکاذیبی مانند باز بودن مساجد، گردهمایی مخفیانه مسلمان‌ها و یا برگزاری مراسم‌های جمعی در طول ماه رمضان به دنبال اتهام‌پراکنی علیه مسلمان‌ها بوده‌اند.
انگلیس یکی از کشورهای اروپایی است که میزان اسلام‌هراسی از آن به ویژه بعد از به قدرت رسیدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا شدت گرفته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم