نشست مقابله با اسلام هراسی در «مدیسون» آمریکا
نشست مقابله با اسلام هراسی در «مدیسون» آمریکا
سازمان غیردولتی «ما بی شماریم-متحد علیه نفرت» میزبان برنامه ای برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام و مسلمانان در «مدیسون» آمریکا بود.
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 6602
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «wkow»، سازمان غیردولتی «ما بی شماریم-متحد علیه نفرت» میزبان برنامه ای برای زدودن تصورات غلط درباره اسلام و مسلمانان در «مدیسون» آمریکا بود. این برنامه فرصتی بود تا گفتگویی درباره مسائل سیاسی که بر جامعه مسلمانان آمریکا تاثیر می گذارد،انجام شود.
«دالیا مجاهد»، یکی از سخنرانان در این نشست گفت: امروزه چالش بزرگ مسلمانان در آمریکا این است که فهم نادرستی از اسلام و پیروان آن در این کشور وجود دارد و همین مسئله موجب تبعیض علیه مسلمانان می شود.
وی افزود: بزرگ ترین چالش ناشی از اقدامات و سیاست های دولت است ونمی توان شهروندان آمریکایی را در این زمینه مقصر دانست.
تحقیقات انجام شده از سوی بخش اطلاعات جنایی «اف بی آی» آمریکا نشان می دهد که پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ،مسلمانان بیشتر از دوران پس از حملات ۱۱ سپتامبر مورد حمله قرار گرفته اند.
دستور ترامپ برای ممنوعیت مهاجرت مسلمانان به آمریکا از جمله اقداماتی بود که تاثیر چشمگیری بر وضعیت جامعه مسلمانان در آمریکا داشت.
تحقیقات پیو در سال ۲۰۱۴ میلادی نشان می داد که ۶۲ درصد آمریکایی ها شناختی از مسلمانان ندارند،حقیقتی که دشمنی با اسلام را برای بسیاری از آمریکایی ها تسهیل می کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان