تیم تحقیقاتی دانشگاه استرالیایی و اسلام هراسی
تیم تحقیقاتی دانشگاه استرالیایی و اسلام هراسی
در تحقیق میدانی این موسسه به سرپرستی آنا هیکی مودی مسلمانان در استرالیا بیش از پیروان هر دین دیگری با تبعیض و خشونت روبرو هستند.
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 6720
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از دیلی میل، طبق آخرین آمارهای ارائه شده توسط یک موسسه تحقیقاتی در استرالیا مسلمانان این کشور با بیشترین رفتارهای تبعیض آمیز مواجه هستند. در بررسی میدانی موسسه سلطنتی فناوری ملبورن در طول چهار سال تحقیق این نتایج به دست آمده است.
در تحقیق میدانی این موسسه به سرپرستی آنا هیکی مودی مسلمانان در استرالیا بیش از پیروان هر دین دیگری با تبعیض و خشونت روبرو هستند. دکتر مودی می گوید در استرالیا مسلمانان با مشکلات زیادی روبرو هستند که از جمله آنها برگزاری نمازهای جماعت در امکان عمومی است.
تیم تحقیقاتی دانشگاه استرالیایی می گویند در مصاحبه با ۳۴۰ نفر از مردم شهرهای مختلف استرالیا و بریتانیا به این نتیجه رسیده اند که در شهرهای مختلف استرالیا بیش از سایر کشورهای انگلیسی زبان مسلمانان دچار مشکلات نژادی هستند.
دکتر مودی با اظهار تعجب و تاسف از نتایج این مطالعه گفت: در کشور استرالیا مبنا بر اساس دموکراسی و آزادی ادیان است ولی بیش از هر جای دیگر کره زمین مسلمانان با مشکلات متعددی روبرو هستند.
وی گفت: مسلمانان به من می گویند مردم در شهرهای مختلف استرالیا آنها را تهدید به مرگ می کنند و حتی با انگشت خود به سمت آنها نشانه می روند.
دو خواهر مسلمان نیز به او گفته اند، زمانی که به شهر رفته بودند و می خواستند به یک پیرزن ناتوان برای عبور از خیابان کمک کنند، پیرزن به آن ها اهانت کرده و به خاطر حجاب هر دو را به باد فحش و ناسزا گرفته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان